השלושה הורשעו בהכאת עצורים פלסטינים שסייעו למחבל שרצח את חבריהם בפיגוע בגבעת אסף, יובל מור יוסף ויוסף כהן הי"ד. החיילים הודו במיוחס להם והורדו לדרגת טוראי. למחנה צריפין הגיע אביו של החייל היורה אלאור אזריה לקבל את פניהם

שלושת הלוחמים מ"נצח יהודה" שהורשעו בהתעללות בעצירים פלסטינים שוחררו היום (רביעי) מהכלא הצבאי במחנה צריפין. השלושה הכו שני פלסטינים שסייעו למחבל שרצח את חבריהם – יובל מור יוסף ויוסף כהן הי"ד וגרמו להם לחבלות קשות. לוחם נוסף מהיחידה נתנאל פלבר נפצע באורח אנוש בפיגוע הירי שאירע בגבעת אסף.

החיילים הודו בבית הדין הצבאי במיוחס להם והורדו לדרגת טוראי, מכתב האישום עולה כי הם "סטרו לפלסטינים שאותם החזיקו כעצורים, הכו אותם באגרופים ואף באמצעות חפצים קהים. כל זאת, בזמן שהיו העצורים אזוקים ומכוסי עיניים". לשניים מהלוחמים אישום נוסף על שיבוש הליכי משפט, לאחר שתיאמו את גרסאותיהם. מפקד הכוח, קצין בדרגת סרן, מואשם בעבירות של אי מניעת פשע, חבלה ברשלנות והתנהגות שאינה הולמת.

אחד החיילים סיפר בבית המשפט: "ראינו את הרוצח שרצח אותם, בלי היסוס מורידים אותו לרכב, כי זאת המשימה שלנו. ראיתי את המראות, והכל צף ועלה. מדובר באירוע נקודתי שלא מאפיין אותי. אני מתחרט על מה שעשיתי".

החיילים זכו עם שחרורם לקבלת פנים חמה מאביו של החייל היורה אלאור אזריה צ'ארלי אזריה שהגיע לתמוך בהם. מי שעוד תמך הוא רן כרמי בוזגלו מתנועת "ציונות בנחישות" שאמר כי "הנערים יוצאים בראש מורם. זו חובתנו להחזיר הביתה כל חייל ששלחנו אל הקרב ובלי התניות. אני זועם על מפקדיהם שחמקו מאחריות. מי שצריך לספק הסברים הוא זה ששלח אותם מלכתחילה למשימה הטעונה ולא נערך לתקלות. בכל פעם שחייל נפגע בתאונת אמונים נדרשים מפקדיו לתת את הדין. מדוע כשמדובר בתקלות מבצעיות מגלגלים את כל האשמה על הלוחמים?".