בראיון לכתבים בבית הלבן אמר טראמפ כי לא ניתן לשלול עימות צבאי עם איראן • רשת NBC ציטטה גורם בכיר אמריקאני שאישר כי ההחלטה האמריקנית לתגבר כוחות צבא במזרח התיכון, בעקבות הוראה של בכיר איראני לתקוף כוחות אמריקאים באזור

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר בשעה האחרונה כי אי אפשר לשלול עימות צבאי עם איראן. טראמפ אמר את הדברים לכתבים בבית הלבן והוסיף בעניין קוריאה הצפונית כי הוא יודע שפיוניאנג רוצה להמשיך במשא ומתן אך הוא אינו חושב שהיא מוכנה לכך. מוקדם יותר שר החוץ של ארצות הברית מייק פומפאו קיצר את ביקורו הדיפלומטי באירופה כדי לשוב לוושינגטון על מנת לדון בסנקציות על איראן ובדיווחים על שני שיגורי טילים קצרי-טווח בקוריאה הצפונית.

בתוך כך, בכיר בממשל בארה"ב אישר כי ההחלטה האמריקאית לתגבר כוחות צבא במזרח התיכון מבוססת בחלקה על מידע מודיעיני לפיו המשטר האיראני הורה לשלוחיו לתקוף את הכוחות האמריקאים באזור, כך דווח ברשת NBC.

בין האיומים שמפניהם חוששים בארצות הברית הם שיגורי טילים על ידי ספינות קטנות של איראן במפרץ הפרסי, מתקפות של מיליציות שיעיות עיראקיות או של החות'ים בתימן נגד ספינות אמריקניות. הגורמים אמרו כי האיומים אינם חדשים, אלא ההחלטה לעורר את אותם כוחות. שלושת הבכירים האמריקנים הוסיפו כי למרות הגדלת הנוכחות הצבאית האמריקנית באזור, איראן לא האטה את פריסת הכוחות שלה או שינתה את ההערכותיה.

בכירים אמריקאים אמרו לסוכנות הידיעות רויטרס ביום שלישי כי צבא ארצות הברית ישלח ארבעה מפציצים כבדים למזרח התיכון. הבכירים אמרו כי כלי הטיס יהיו ככל הנראה מפציצי B-52.

בנוסף למידע על השיחות שקיים אותו בכיר איראני על מתקפות נגד הכוחות האמריקניים, נרשמו תזוזות של כוחות איראניים וכוחות פרו-איראניים בכמה מקומות באזור.

בעקבות זאת, מפקד הפיקוד המרכזי, גנרל פרנק מקנזי, ביקש תגבור של כוחות נוספים. ביום שבת האחרון, אישר שר ההגנה בפועל את הבקשה להאיץ את שליחת נושאת המטוסים "אברהם לינקולן" וכוח של מפציצים לאזור, והיועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון הודיע על כך ביום ראשון בלילה.