הקרע במפלגת הכלאים כחול לבן נראה בלתי נמנע ובפרט על רקע ההפסד בבחירות: בכירי כחול לבן תוקפים בחריפות את ח"כ יאיר לפיד בעקבות ההתקפות שלו בשבוע האחרון נגד הציבור החרדי • "לפיד מסכסך ומרחיב מול החרדים את הקרע. בשביל מה?"

בעקבות המתקפה החזיתית של ח"כ יאיר לפיד מבכירי כחול לבן השבוע נגד הציבור החרדי, במהלכה טען כי אברך מקבל מלגה חודשית בסך 7,800 שקל, בכחול לבן תוקפים בביקורת קשה ותקדימית וטוענים כי למפלגה נגרם נזק רב.

העיתונאי שלום ירושלמי שחשף את הביקורת סיפר כי בכחול לבן זועמים וטוענים כי לפיד קורע לחלוטין את היחסים עם החרדים ומטרפד כל אפשרות להצלחה של המפלגה, וליכולת שלה להקים ממשלה, בעתיד.

אחד מבכירי כחול לבן אמר כי הוא לא יודע מה עובר על יאיר לפיד, "אנחנו הרי רוצים בעתיד להגיע לשלטון וחייבים את הציבור החרדי איתנו, התחלנו לבנות מולם ערוץ במהלך מערכת הבחירות. היינו נותנים להם כל מה שהם רוצים אם היינו מקבלים מהנשיא את המנדט להקים ממשלה, ולפיד יודע את זה. עכשיו לפיד מסכסך ומרחיב מולם את הקרע. בשביל מה?".

המתקפה של לפיד נגד הציבור החרדי לא הסתיימה בהאשמות שקריות ונתונים מעוותים על תקציבי הישיבות והכוללים אלא אף תקף בחריפות את הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף בעקבות ספרו החדש בו הושמעה ביקורת חריפה נגד הרפורמים וטען כי אסור להיכנס לבתי הכנסת שלהם.

"ראש הממשלה נתניהו צריך לקרוא לו לסדר. הוא לא יעשה את זה כמובן כי הוא צריך את ש"ס בשביל החסינות מהכלא", כתב לפיד.

עוד בנושא
הבוקר שוב הסית ח"כ יאיר לפיד נגד הציבור החרדי וניסה להשפיע על ליברמן שלא להצטרף לקואליציה • "אם קוראים לך משה ואתה תלמיד ישיבה בן 19 שהשתמט מגיוס אתה תקבל קצבה של 7,800 שקלים מהמדינה" • ח"כ מלכיאלי: "סע לחו"ל לטייל"