פרקליטי נתניהו ביקשו מהיועמ"ש דחייה בשימוע; חומרי החקירה לא נאספו

פרקליטי ראש הממשלה מבקשים מהיועץ המשפטי לממשלה זמן נוסף לשימוע ולא לקיימו כפי שקבע, בטענתה שאינו מספק זמן סביר להכנה. מנדלבליט הודיע כבר כי לא יידחה את מועד השימוע וקבע כי היום הוא המועד האחרון לתיאום תאריך לשימוע

פרקליטיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לא אספו הבוקר (שישי), 10 במאי – המועד האחרון שהוקצה להם – את תיקי החקירה בעניינו של מרשם. באחרונה הם פנו במכתב ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וביקשו ארכה בנוגע למועד קיום השימוע. זאת לאחר שבצעד חריג פנה כבר לפני שבועיים היועץ לפרקליטי נתניהו בבקשה מחודשת שיתאמו את עריכת מועד השימוע. כאמור, מנדלבליט הבהיר כי יש לתאם את מועד השימוע היום וכי הוא ייערך לא יאוחר מ-10 ביולי.

הודעתם מגיעה שבועיים אחרי שמנדלבליט הבהיר כי העיכוב של סנגורי נתניהו לאסוף את חומרי חקירתו לא יוביל לדחיית השימוע בעניינו. לסנגורים נמסר כי חומרי החקירה עומדים לרשותם במשרדי פרקליטות מיסוי וכלכלה בתל אביב החל מיום לאחר הבחירות, אולם עד כה לא הגיעו לאסוף אותם. לאחרונה פנו מטעם היועמ"ש לפרקליטי נתניהו, שמסרו כי אין בכוונתם לאסוף את החומרים כל עוד לא הוסדר נושא שכר הטרחה שלהם.

מנדלבליט הודיע לפרקליטים כי השימוע לראש הממשלה לא יידחה, ללא קשר לעובדה שעורכי דינו של ראש הממשלה לא קיבלו את שכרם. בחודש שעבר שלח עו"ד לימון ממשרד היועמ"ש כתב לפרקליטי נתניהו, בו כתב, כי "סוגיית הסדרת שכר הטרחה אינה עומדת לפתחנו. על כן, אין בה כדי להצדיק כל עיכוב בהעברת ליבת חומרי החקירה לרשות ראש הממשלה או לידי באי כוחו, וממילא אין בדבר כדי להשפיע על מועד קיום השימוע". עוד הובהר, כי ככל שראש הממשלה יבחר שלא לקיים את הליך השימוע כאמור, יקבל היועץ המשפטי לממשלה החלטה סופית בעניינו על סמך חומרי הראיות שבפניו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *