Abed Rahim Khatib/Flash90

הרגיעה תחזיק מעמד? הרוג פלסטיני במהומות על הגדר

כ-6,000 פלסטינים השתתפו בהפרות הסדר, בהפגנות הראשונות בגבול הרצועה מאז הפסקת האש. הם יידו מטענים ואבנים, וחלקם התקרבו לגדר. בן 24 נהרג ועשרות נפצעו • בכיר בג'יהאד האסלאמי: "אם ישראל לא תעמוד בהבנות - נכריח אותה"

כ-6,000 פלסטינים השתתפו ביום שישי בהתפרעויות במהלך "צעדת השיבה" בשלושה מוקדים לאורך גבול רצועת עזה עם ישראל. משרד הבריאות הפלסטיני מסר כי צעיר אחד נהרג, עבדאללה ג'ומעה עבד אל-עאל בן 24, ו-30 פלסטינים נפצעו בעימותים, מתוכם ארבעה ילדים וחובש. בכלי תקשורת פלסטינים אף דווח על שיגור שתי רקטות לנחל עוז, אולם לא נשמעה התרעת צבע אדום, וככל הנראה מדובר שנפילה בשטח הרצועה.

מקור פלסטיני מסר כי ההפגנות היו מועטות משתתפים באופן יחסי ומרוסנות. חמאס פרס את אנשיו כדי ליצור חיץ בין המפגינים לגבול על פי הסכמות שהגיעו אליהן עם בכירי המודיעין המצרי שנמצאים ברצועה. לפני שהחלו ההפגנות שוחח שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלאדנוב בטלפון עם מנהיג חמאס איסמעיל הנייה, בנוגע למאמצים הניכרים המושקעים בשיחות ההסדרה בעזה.

 

נחשף: מדוע הופסקה הלחימה בין ישראל לחמאס? והקשר האיראני

 

בתוך כך, בכיר הלשכה המדינית של הג'יהאד האסלאמי חאלד אל-בטש איים היום בריאיון לעיתון "אל-איסתיקלאל" הפלסטיני, כי אם ישראל תמשיך להתמהמה ולא תמהר ליישם את חלקה בהבנות שלדבריו הושגו עם הפלגים הפלסטיניים בעזה, בתיווך מצרי, הג'יהאד האסלאמי יפעיל את אמצעיו כדי לגרום לישראל ליישם את דרישותיהם. "אם ישראל לא תיישם את ההבנות המצריות יש לג'יהאד יכולת התנגדות שמסוגלת להכריח אותה ליישם אותן, לשמור על העם ולהגן על תהלוכות השיבה שתימשכנה עד להשגת המטרות", אמר.

לדבריו, סבב ההסלמה האחרון בעזה יצר משוואת כוח חדשה המבטלת את כללי העימות הקודמים, שכן הפלגים לא יהיו מוכנים לקבל את העובדה שישראל תפעל בתוקפנות נגד הרצועה. אל-בטש הדגיש כי חמ"ל הפלגים המשותף הוכיח את יכולתו לקבוע עובדות בשטח, כפי שניכר בהיקף הירי בהסלמה "שבגינו ישראל הזדרזה לבקש הפסקת אש". בסיכום דבריו, קרא אל-בטש לפלגים הפלסטיניים להשיג אחדות לאומית פנימית, והוסיף כי על יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, להרים את הכפפה בנושא זה כדי לבלום את התקדמות "עסקת המאה".

על פי דיווח בתקשורת הלבנונית, מחר יוצגו ההבנות שהושגו בין ישראל לחמאס בהסכמה על הפסקת האש מסבב הלחימה האחרון בדרום. משלחת המודיעין המצרית, שתיווכה בין הצדדים, צפויה לבקר מחר בארץ, וביום למחרת תבקר ברצועת עזה. בנוסף, בהמשך השבוע הקרוב יעבור הכסף הקטארי אל הפלסטינים, כ-480 מיליון דולר בסה"כ.

בעיתון הלבנוני "אל-אח'באר" המקורב לחיזבאללה דווח כי המשלחת המצרית שעזבה אמש את רצועת עזה, ביקשה מחמאס ומהג'יהאד האסלאמי לשמור על רגיעה בגבול בימים הקרובים. על פי הדיווח, המשלחת צפויה לדלג בימים הקרובים בין ישראל לעזה, בין השאר כדי להבטיח שישראל מחויבת ליישם את הבנות הרגיעה ולעקוב אחר המתרחש. גורמים בעזה אמרו כי הפלגים רואים בסוגיית המענק הכספי מקטר קריטריון מרכזי לבחינת מחויבותה של ישראל ליישום ההבנות.

 

המתפ"ש הודיע: מרחב הדייג ברצועת עזה יורחב מחדש

2 תגובות

הנהגה לא שפויה
ממשל לא יציב
מנהיגים פחדנים
מושלים יפי נפש
כל עוד לא נופל טיל בת"א הכל רגוע כל עוד לא מתים מהמשפחות שלהם זה בסדר כל עוד הם ישנים בלילה אפשר לעבור את זה..
איזה בקשות יכולות להיות לרוצחים המטונפים האלו איזה?!?!

מדינה חלשה
כך זה נראה כשמתקפלים !

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן