צילום: פלאש 90

הדרישה החרדית: הרחבת הערים החרדיות ושכונות בערים מעורבות

ביהדות התורה מחדדים את הדרישות לפתרון מצוקת הדיור: הרחבת הערים אלעד, בית שמש, רכסים, קרית יערים והר יונה. שכונות ייעודיות באשקלון, באר שבע, פתח תקווה ובאר יעקב. בנוסף, קידום פיר ופרויקט גינתון, לצד אחיסמך שבלוד

מאת: חיליק ברקוביץ, ביזנעס.

ביום רביעי הקרוב יסתיימו 28 הימים שקיבל בנימין נתניהו להרכבת הממשלה הבאה. אלא שבינתיים אף מפלגה לא מראה סימנים של חתימה על הסכם קואליציוני והמו"מים תקועים.

בבית הנשיא מסרו בתגובה להודעת הליכוד אמש, מוצ"ש, כי רה"מ מתכנן לבקש ארכה – כי נתניהו יכול לבקש ואף יקבל 14 יום נוספים כארכה להקמת הממשלה בראשותו.

ביזנעס שימושי

ובינתיים, יהדות התורה שומרת על קיפאון במו"מ עם הליכוד, וזאת על רקע אירוע הזמר הבינלאומי שמתוכנן בת"א ובשל התחדדות נושא השבת כמהותי לא פחות מחוק הגיוס. בין היתר פורסם כי יהדות התורה מבקשת מעין סיירת שבת שתשמור ותפקח על פאתי הערים, ואף ביקשה סמכות לפעול נגד חילולי שבת המתבצעים בחסות היתרים ממשלתיים.

במקביל,דורשים הח"כים גפני וליצמן, יחד עם צוות המו"מ, פתרונות דיור מידיים, הן בהרחבת הערים החרדיות הקיימות, כמו אלעד, בית שמש, רכסים, קרית יערים והר יונה – אך מדגישים כי גם שכונות בערים מעורבות, תתקבלנה על הדעת. בין אם מדובר בשפיר כשכונת ספח לקרית גת ובין אם בניה בתחומי המועצה האזורית שפיר, זו לא תהיה עיר בשליטה חרדית.

כך גם הבקשות לשכונות ייעודיות בשכונות כמו אשקלון, באר שבע, פתח תקווה ובאר יעקב כמו גם פרויקט ענק צומת גינתון, לצד אחיסמך – גני איילון שבתחומי העיר לוד.

מקור: http://bizzness.net/

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו