ראש הממשלה התייחס בישיבת הממשלה לשנה להעברת השגרירות: "אנחנו מעריכים מאוד את ההחלטה ההיסטורית שלו". על הרכבת הממשלה: "כמקובל בפעמים הקודמות בהרכבת הממשלה, אני מתכוון לבקש ארכה מנשיא המדינה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה להרכבת הממשלה ואמר כי, "כמקובל בפעמים הקודמות בהרכבת הממשלה, אני מתכוון לבקש ארכה מנשיא המדינה. ארכה כזו לא רק שהיא מקובלת, היא גם מתבקשת לאור אילוצי לוח הזמנים שנבעו מריבוי האירועים הפעם – חול המועד פסח, יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי צה"ל ומערכות ישראל, יום העצמאות והאירועים הביטחוניים סביב רצועת עזה".

עוד אמר כי, "השבוע אנחנו מציינים שנה לפתיחת שגרירות ארה"ב בירושלים. המעון הרשמי של שגריר ארה"ב גם הוא עובר לירושלים, ובכך למעשה מיושמת החלטת הקונגרס. אנחנו מאוד מעריכים את ההחלטה ההיסטורית הזאת של הנשיא טראמפ, כמו שאנחנו מעריכים מאוד את ההחלטה ההיסטורית שלו להכיר בריבונות ישראל ברמת הגולן. אני הבטחתי שאנחנו נקים יישוב על שמו של הנשיא טראמפ, אני מבשר לכם שאנחנו כבר איתרנו נקודה בגולן שבה יוקם יישוב חדש זה, והתחלנו בתהליך ההקמה. אני אביא את ההחלטה לאישור רשמי של הממשלה החדשה עם הקמתה".

שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן, פרסם הבוקר מאמר מיוחד בעיתון הישראלי 'ישראל היום' והתייחס למעבר השגרירות לירושלים שהתרחש לפני כשנה: "ב-14 במאי 2018 חנכה ארה"ב סוף סוף את שגרירותה בירושלים, בירתה הנצחית של ישראל. בכך שקיבל את ההחלטה האמיצה הזאת, הנשיא טראמפ לא רק מילא את הוראת הקונגרס האמריקני מלפני 23 שנה, אלא גם הכיר באמת – אמת בת 3,000 שנה שאותה מנסים אויבי ישראל למחוק כבר זמן רב".

"שגרירות ארה"ב בירושלים פתוחה זה שנה שלמה, יש לנו מתחם יפהפה בשכונת ארנונה ובניינים נהדרים גם ברחוב אגרון במרכז העיר. יותר מ־100 דיפלומטים אמריקנים מגיעים לעבודה בעיר בכל יום ועובדים לצד ישראלים ופלשתינים. אמריקנים ותיירים מגיעים למקום רק כדי לצלם תמונה או לשאת תפילה".

"בניגוד לכל התחזיות הקודרות, העברת השגרירות היא הצלחה מסחררת העוזרת לקידום דו־קיום, שיתוף פעולה בילטרלי וגם שיתוף פעולה תרבותי בין ישראלים, אמריקנים ופלשתינים. אך מעל הכל, השגרירות האמריקנית בירושלים מייצגת את האמת, שהיא הבסיס לכל מדיניות מוצלחת. העברת השגרירות האמריקנית ממקמת את ארה"ב היטב בצד הנכון של ההיסטוריה", כך פרידמן.