צילום: פלאש 90

היועמ"ש מאשים: שר האוצר כחלון מעכב ביצוע פסק דין של בג"ץ?

אביחי מנדלבליט, פנה היום לשר האוצר משה כחלון, בהמשך לפניות קודמות בנושא, בבקשה לקיים את פסיקת בג"ץ בעניין אימוץ המלצת ועדת המחירים וחתימה על צו להעלאת מחירי החלב בפיקוח. זאת, בחלוף למעלה מחודשיים מאז ניתן פסק הדין

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • אל תדלגו עליהם! עשרות ילדים מחכים שתקראו את זה עכשיו

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

  תוכן מקודם

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, פנה היום (ראשון) לשר האוצר משה כחלון, בהמשך לפניות קודמות בנושא, בבקשה לקיים את פסיקת בג"ץ בעניין אימוץ המלצת ועדת המחירים וחתימה על צו להעלאת מחירי החלב בפיקוח. זאת, בחלוף למעלה מחודשיים מאז ניתן פסק הדין.

הוא ציין במכתבו, כי ככל שיימשך העיכוב בביצוע פסק הדין, עשויה תנובה לפנות לבית המשפט ולנקוט בהליך לאכיפת קיום פסק הדין. "קיום פסקי הדין שניתנו נגד המדינה הוא מרכיב חיוני בבניית אמון הציבור בממשלה ובמוסדות המדינה", נאמר במכתב.

בקיץ האחרון תנובה עתרה לבג”צ על רקע סירובו של כחלון לחתום על ייקור מוצרי החלב שבפיקוח, למרות המלצתה של ועדת המחירים. נציין כי מאז פרסמה הוועדה המלצה נוספת לפיה שיעור ההתייקרות צפוי להגיע לכ-6%.

המדינה הודיעה לבג"צ לפני למעלה מחודשיים כי ניתן להעלות את המחירים של מוצרי החלב שבפיקוח למרות התנגדותו של שר האוצר משה כחלון. על רקע העתירה של חברת "תנובה" מסר היועמ"ש: "לא ניתן לנמק עוד את אי העלאת המחירים".

פרשנים כלכליים הסבירו כי ההחלטה לייקר את מוצרי החלב שבפיקוח למעשה מהווה כישלון לשר האוצר, משה כחלון, שנלחם שלא לייקר את מוצרי החלב שבפיקוח והביא לכך שתנובה וטרה ייקרו שורה של מוצרי חלב לא מפוקחים בתגובה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן