דרישות המשא ומתן של יהדות התורה בנושא התחבורה הציבורית נחשפות: הנגשת האפשרות להטענת הרב-קו גם למי שאינו צורך אינטרנט, 100 מיליון ש"ח בשנה לטובת תח"צ למגזר החרדי • וגם: פתרון לעומסים בעיר בני ברק והמימון לעלייה למירון

כחלק מההסכם הקואליציוני הנרחב שיהדות התורה צפויה לחתום עם הליכוד, מוקדש פרק לנושא התחבורה הציבורית, כך על פי מידע שהגיע ל'חדשות JDN'. בין הדרישות של יהדות התורה בנושא נכללים גם הטבות שיסייעו לכלל השכבות החלשות הנמנים על משתמשי התחבורה הציבורית.

על פי המידע שהגיע לידי 'חדשות JDN' ביהדות התורה דורשים לכלול בהסכם הקואליציוני כי בחורי הישיבה יזכו להנחה בתחבורה הציבורית בדומה להנחה הניתנת לסטודנטים, שלרוב מסתכמת בכ-50% מעלות הנסיעה. גם חופשי חודשי לנוער נמצא בין רשימת הדרישות.

עוד דורשים ב'יהדות התורה' שהממשלה תעודד את השימוש בתחבורה ציבורית, במיוחד בישובים בהם ישנם מספר מועט יותר של כלי רכב יחסית למספר הנפשות, כך שהשימוש בתחבורה הציבורית גבוהה יותר. בין השאר דורשים לשפר את השירות, להקל בבירוקרטיה ולהתאים את הפעילות לצורכי הנוסעים.

למפלגה יש גם רשימת דרישות הנוגעת ישירות לנוסע החרדי, כמו הנגשת האפשרות להטענת הרב-קו גם למי שאינו צורך אינטרנט על ידי הטענה בשיחת טלפון. סך הכל יבקשו להקצות כ-100 מיליון ש"ח בשנה לטובת התחבורה הציבורית למגזר החרדי, בדומה לתקציב הניתן למגזר הערבי. עוד דורשים, פתרון לבעיות התחבורה הציבורית למגזר החרדי המתגורר בפריפריה. וגם: פתרון לעומסים בעיר בני ברק.

זה אמנם כבר לא יהיה רלוונטי להשנה, אך יהדות התורה דורשת כי המדינה תממן אירועי ל"ג בעומר באתרא קדישא מירון. באופן כללי מבקשים במפלגה שמשרד התחבורה יתחייב להעניק שירות לאירועים מיוחדים של המגזר החרדי.