גובה המענק הכולל למשפחות הנזקקות עומד על 30 מיליון דולרים, והן עתידות לקבלו הבוקר בסניפי הדואר ברצועה. שגריר קטאר הגיע לעזה כדי לפקח על החלוקה ולהיפגש עם בכירים בפלגים השונים, גם שליח האו"ם לאזור הגיע הבוקר לרצועה

השליח הקטארי האחראי על שיקום רצועת עזה, מוחמד אל-עמאדי, נכנס הלילה (שני) לרצועה בליווי צוותו. בביקורו הראשון מאז סבב ההסלמה האחרון, אל-עמאדי צפוי להיפגש עם הגורמים השונים בעזה ולהעביר חבילת סיוע כספית בסך 30 מיליון דולר למשפחות נזקקות בעזה. במקביל, שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב נכנס הבוקר לרצועה דרך מעבר ארז

הוועדה הקטארית לשיקום רצועת עזה הודיעה כי היום יחל תשלום חבילות הסיוע הכספי למשפחות נזקקות בסכום של 100 דולר. חלוקת הכסף החלה בשעה 10:00 בסניפי הדור ברחבי הרצועה לכ-108 אלף משפחות שיקבלו את המענק. שאר הכסף הקטארי יועבר לשיקום תשתיות ולמיזמים שונים ברצועה מטעם האו"ם, דרך שליח הארגון ניקולאי מלאדנוב.

לפי התקשורת הפלסטינית, אל-אמדי הוא זה שהביא עמו את 30 מיליון הדולרים, כחלק מהסכום שאמור לעבור ישירות לחמאס וחלק אחר ינותב לפרויקטים של האו"ם בתיווכו של מלדנוב. העברת הכסף מתווספת לשורת הקלות כלכליות לרצועת עזה, בהן הסרת מגבלות על הכנסת סחורות, הרחבת שטח הדייג וגם הכנסת דלק לתפעול תחנת הכוח ברצועה.

לאחר סבב הלחימה האחרון פרסם משרד החוץ הקטארי הצהרה רשמית בה נאמר כי קטאר תעביר 480 מיליון דולר כתמיכה לפלסטינים בגדה המערבית וברצועת עזה. מתוך התקציב הזה, קטאר תתן 300 מיליון דולר במענקים ובהלוואות לתמיכה ברשות הפלסטינית, ובענפי הבריאות והחינוך שבתחומה. 180 מיליון דולר נוספים יועברו לצורך הצלה דחופה ותמיכה הומניטרית בתושבי רצועת עזה. עוד אמרה קטאר כי 180 מיליון דולר הנוספים נועדו לתמוך בתכניות האומות המאוחדות בפלסטין, וכתמיכה בשירותי החשמל ברצועה וכדי להבטיח שלעם הפלסטיני תהיה נגישות לענפים שונים.