צילום: פלאש 90

פגישה חשאית? ריבלין האריך בשבועיים את תקופת הרכבת הממשלה

לפני מספר ימים הודיע הליכוד על בקשת הארכה מנשיא המדינה עקב "לוח הזמנים הצפוף" שכלל את האירועים הביטחוניים. עד כה טרם הושגו סיכומים בין הליכוד לבין השותפות הפוטנציאליות לקואליציה. בנוסף, הפגישה בין נתניהו לריבלין נערכה ב-4 עיניים

נשיא המדינה ראובן ריבלין נענה לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו והעניק לו ארכה בת שבועיים למלאכת הרכבת הממשלה. זאת בהתאם לחוק יסוד הממשלה לפיו רשאי הנשיא להאריך את התקופה הנתונה למועמד להרכבת הממשלה ב-14 יום נוספים.

בתוך כך, לבקשת נתניהו, הפגישה בינו לבין הנשיא ריבלין התקיימה בארבע עיניים. גם מזכיר הממשלה ומנכ"ל בית הנשיא היו צריכים להיות נוכחים בחדר אך לבקשת נתניהו שניהם לא הוכנסו כך על פי הדיווח במעריב.

במקביל, הבוקר נחשף ב'מרכז העניינים' כי אבן הנגף העיקרית שעמדה בפני הקמת הממשלה מבחינתן של המפלגות החרדיות, יש פריצת דרך משמעותית, ואפילו הבנות בסיסיות, וחוק הגיוס שיתקבל, יהיה אפילו יותר טוב מקודמו שהבג"צ ביטל.

בעיתון החרדי מסרבים לפרט בכדי לא לפגוע באינטרסים של המגזר החרדי, אך צוין כי ההישג אמור להיות גדול ביותר לכל הצדדים, וכולם יוכלו לטעון כי הם עמדו בדיבורם ובהבטחותיהם, נוסח החוק יהיה מקובל גם על משרד הביטחון, שליברמן יחזיק בו. ליברמן עצמו יוכל לטעון שעמד בדרישתו שלא להוסיף, ולו פסיק לחוק, ואילו גדולי התורה ושלוחיהם במפלגות החרדיות יקבלו חוק שיהיה סולת נקיה, ושלא יהיה בו שום מעודדי גיוס לעתיד שהם התנגדו להם, תכלית ההתנגדות.

מתן התוקף לחוק כבר אינו תלוי בשותפות לקואליציה, שמסכימות לו, אלא בנטילת הסמכות מידי הבג"צ לבטלו, כפי שעשו בשני החוקים הקודמים, שאלמלא בוטלו, יתכן שאחוזי המתגייסים היו גבוהים ממה שהם היום. גם כאן יש הסכמה כי חוק הגיוס החדש יהיה מותנה ב'פסקת ההתגברות', שתצמצם את האפשרות של הבג"צ לבטל חוקים שמקבלת הכנסת, ולאו דווקא חוק הגיוס.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן