יהדות התורה ביטלה את ישיבת המו"מ שתוכנן להערב עם הליכוד. חברי הכנסת של הסיעה יתכנסו בכדי לדון בדרישות המשא ומתן לגבי חוק הגיוס והשבת • גפני: "הישיבה נדחתה, לא בוטלה. הסיעה שלנו תתכנס ונראה איך לקבל את החלטות"

יהדות התורה ביטלה את ישיבת המשא ומתן שתוכנן להערב עם צוות המשא ומתן של הליכוד. חברי הכנסת של הסיעה יתכנסו היום בבית דגל התורה בבני ברק בכדי לדון בדרישות המשא ומתן לגבי חוק הגיוס והשבת. ב'כאן חדשות דווח כי, בליכוד טוענים שעדיין יש מאמצים לקיים בכל זאת את פגישת המו"מ עם יהדות התורה שתוכננה להיום.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני אמר בראיון ל'כאן חדשות' כי, "ישיבת המו"מ נדחתה. הערב תתכנס הסיעה שלנו ולפי זה נראה איך לקבל את החלטות עם נתניהו. לא ביטלנו את הפגישה רק דחינו אותה כי יש לנו עידכונים מהפגישה אמש שלי ושל סגה"ש ליצמן עם רה"מ". על ליברמן אמר כי, "אם הוא חושב שעם החמישה מנדטים שלו הוא ינהל את המדינה, שימשיך לחלום. מה זה הדבר הזה שהוא פתאום רוצה את ועדת הפנים, אנחנו ביקשנו את ראשות ועדת הפנים – אנחנו מבינים בזה הרבה יותר ממנו. מה הוא מבין בזה".

בפגישת המשא ומתן שבוטלה היה הליכוד אמור להעביר ליהדות התורה מסמך הבנות בנושא השבת שיצורף כנספח להסכם הקואליציוני. זאת לאחר שמסמך שהוכן על ידי היועץ המשפטי של יהדות התורה עו"ד יצחק מירון, נפסל על ידי הליכוד. מחר יציג צוות המו"מ מטעם הליכוד מסמך מרוכך יותר.

אמש נועד ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ראשי יהדות התורה סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ויו"ר וועדת הכספים משה גפני, כך דווח אמש על ידי ישראל כהן ב'קול ברמה'. על פי דיווח של מיכאל שמש ב'כאן חדשות', בפגישה השתתף גם ראש צוות המשא ומתן של הליכוד השר יריב לוין, בנסיון לקדם את המו"מ עם המפלגות החרדיות.

ח"כ ישראל אייכלר הסביר הערב בראיון ל'חדשות JDN' את ההחלטה הבוקר ביהדות התורה לשוב לשולחן משא ומתן אחרי המשבר בעקבות היתרי עבודה בשבת: "אמרו לי שכנראה מכינים איזה מסמך או משהו לגבי השבת, עוד לא ראיתי את זה ולא שמעתי מה זה, כנראה שיהיו איזה שהם הבנות שהממשלה הבינה את העוול והפשע שהיא עשתה".