אחרי שיועצו איים במלחמה, המנהיג העליון של איראן התייחס למתיחות במפרץ הפרסי והנמיך את גובה הלהבות. עם זאת הבהיר כי לא יהיה כל מו"מ מחודש על הסכם הגרעין. טראמפ: "אין לנו תוכניות לשלוח עוד כוחות למזרח התיכון"

בצל המתיחות הגוברת בין וושינגטון לטהרן והאיומים משני הצדדים, מבהיר היום (שלישי) המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי כי לא תהיה מלחמה עם ארצות הברית. עם זאת, הדגיש חמינאי כי הוא לא מתכוון לנהל משא ומתן על הסכם הגרעין. בפגישה עם מפקדי הכוחות המזוינים ובכירים במשטר אמר: "הבחירה היחידה של העם שלנו היא התגוננות מפני 'השטן הגדול'".

מוקדם יותר היום, הסמדין אשנה, פוליטיקאי איראני המשמש כיועצו של נשיא איראן חסן רוחאני ומוכר כאחד מהדמויות המרכזיות במעגל הקרוב של רוחאני, אמר לטראמפ, "רצית עסקה טובה יותר עם איראן. נראה שעכשיו אתה הולך לקבל מלחמה במקום זאת. זה מה שקורה כשאתה מקשיב לשפם (הכוונה ככל הנראה ליועצו ג'ון בולטון). בהצלחה ב-2020", איים על טראמפ בכך שהוא מסתכן במלחמה עם איראן באמצעות ציוץ בחשבון הטוויטר שלו.

מוקדם יותר הכחיש נשיא ארה"ב דונלד טראמפ דיווח ולפיו בכירים בממשל האמריקני דנו בתוכנית צבאית שכוללת שליחת כוח של 120 אלף חיילים למזרח התיכון, כדי להתמודד עם התקפה איראנית או ניסיון איראני להאיץ את פיתוח הנשק הגרעיני. "אני חושב שאלה חדשות מזויפות", אמר טראמפ. "אין לנו תוכניות כאלו, ואם יהיו לנו נצטרך הרבה יותר כוחות ממה שפורסם".

שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, אמר במסיבת עיתונאים כי "ארצות הברית תמשיך להפעיל לחץ על טהראן כל עוד זאת תמשיך להטיל מורא על שכנותיה. אנחנו לא מחפשים מלחמה עם איראן, אך ארצות הברית תגיב בהתאם לכל התקפה איראנית על האינטרסים שלה". כמו כן, פומפאו התייחס לתקיפת המכליות ואמר: "אין בידיי אינפורמציה שאני יכול לשתף בנוגע להפצצות המכליות בנמל".