לאור החשש מקריסה כלכלית של הרשות הפלסטינית, משלחת פלסטינית בראשות השר לעניינים אזרחיים הגיעה השבוע לפגישה עם שר האוצר משה כחלון, בניסיון להגיע להבנות שיאפשרו את העברת כספי המיסים שישראל גובה עבור הפלסטינים

לאור החשש מקריסה כלכלית של הרשות הפלסטינית, משלחת פלסטינית הגיעה השבוע לפגישה עם שר האוצר משה כחלון, בניסיון להגיע להבנות שיאפשרו את העברת כספי המיסים שישראל גובה עבור הפלסטינים, כך דווח ב'כאן חדשות'. בפגישה השתתפו השר כחלון והשר לעניינים אזרחיים ברשות חוסיין א-שייח.

מדובר בפגישה ראשונה מאז שישראל העבירה לפלסטינים את כספי המיסים באופן חד צדדי והפלסטינים השיבו את הכסף. לפי שעה לא חלה התקדמות במגעים בין הצדדים. בחודש שעבר שישראל העבירה לפלסטינים את כספי המיסים פעמיים על דעת עצמה, אולם הם סירבו לקבל אותו.

המחשבה בישראל הייתה שאם הכסף יעבור ללא הד תקשורתי, ייתכן והפלסטינים יסכימו לקבל את הכספים אותם הם מסרבים מזה חודשים לקבל, בגובה של כ-660 מיליון שקלים מדי חודש, חרף המצוקה הכלכלית הקשה בגדה. אך הפלסטינים סברו אחרת – לאחר מספר ימים והתלבטויות פנימיות, הכסף עצמו הוחזר במלואו לישראל, אחרי שכבר הגיע לבנקים הפלסטינים.

כזכור, בעיצומם של המאמצים להרכבת ממשלה, ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר משה כחלון נפגשו לפני כשבועיים לדיון חירום בעקבות מצבה הכלכלי הקשה של הרשות הפלסטינית לאחר שישראל החרימה את כספי המסים של הרשות בגלל העברת חלק מהכסף למחבלים. על פי הערכות מדובר בכחצי מיליארד שקלים בחודש שישראל גובה עבור הרשות הפלסטינית, סכום המהווה יותר ממחצית תקציב הרשות. אמנם מדובר בכספים ששייכים לפלסטינים, אך לפני כמה חודשים ישראל החליטה לקזז מהכספים האלה עשרות מיליוני שקלים.