לפחות 11,000 מפירי סדר פלסטינים מפגינים בשעה זו במוקדים הקבועים ברצועת עזה. לקראת יום הנכבה, מערכת הביטחון העלתה את רמת הדריכות בגזרות השונות. משרד הבריאות בעזה עדכן כי מספר הפצועים בהפגנה לציון יום הנכבה עלה ל- 60

המחאה לציון יום הנכבה: לפחות 11,000 מפירי סדר פלסטינים מפגינים בשעה זו (רביעי) במוקדים הקבועים ברצועת עזה, מבעירים צמיגים, מיידים אבנים ומתעמתים עם כוחות צה"ל בגדר המערכת במסגרת צעדת המיליון שארגן חמאס לרגל ציון "יום הנכבה". מטענים הושלכו על כוחות צה"ל וכמה מפגינים התקרבו לגדר. הפלסטינים מדווחים על הרוג ו-13 פצועים.

לקראת יום הנכבה, מערכת הביטחון העלתה את רמת הדריכות בגזרות השונות. במקביל, צה"ל תגבר את מערך כיפת ברזל בגוש דן ובאזור הדרום. גם מערך צוותי הכיבוי של צה"ל והאזרחים יעמדו בכוננות לקראת אפשרות שיגור בלוני טרור שמטרתם להצית שטחים נרחבים בעורף הישראלי.

המדיניות כלפי המפגינים בעזה לא צפויה להשתנות: צה"ל לא יאפשר פגיעה בגדרות, בחיילים ובאזרחים. במידה וייווצר מצב שבו המונים ינסו לפרוץ את הגדר ויהיה צריך יהיה להפעיל כוח ממשי, ייתכן שצה"ל יעשה זאת, אך הכוונה היא להימנע עד כמה שניתן מפגיעה במפגינים.

משרד הבריאות בעזה עדכן כי מספר הפצועים בהפגנה לציון יום הנכבה עלה ל-60 במספר.

מדובר צה"ל נמסר: "בשעה זו מתקהלים כ- 10,000 מפרי סדר שמבעירים צמיגים ומיידים אבנים במספר מוקדים לאורך הגדר ברצועת עזה".

"בנוסף, הושלכו מספר מטענים בשטח הרצועה וזוהו מספר ניסיונות התקרבות לגדר המערכת. לוחמי צה"ל משתמשים באמצעים לפיזור הפגנות".