צילום: פלאש 90

החשוד בתקיפת השגריר: "עובד בשגרירות כינה אותי יהודון, מתנצל"

החשוד שירק על שגריר פולין בישראל טוען כי אחד מעובדי השגרירות כינה אותו "יהודון". החשוד הוסיף שמשפחתו חוותה את תלאות השואה בפולין וביקש להתנצל: "א ידעתי על זהותו של יושב הרכב או תפקידו, מקווה שבכך האירוע יבוא לכדי סיום"‎

לאחר הסערה שהתעוררה ביממה האחרונה בעקבות היריקה לעבר שגריר פולין בישראל בסמוך לבניין השגרירות כשיצא מרכבו, וזימון שגריר ישראל בפולין לשיחת נזיפה, תוקף השגריר מתנצל וטוען כי לא ידע שהשגריר נוכח ברכב וכי לא הייתה לו כל כוונה לתקוף אותו.

במכתב התנצלות שפרסם בדקות האחרונות הוא כותב, "אני מבקש להביע את התנצלותי על האירוע שאירע אתמול. משפחתי חוותה את תלאות השואה בפולין ופנייתי לשגרירות הייתה בענייני השבת רכוש. במסגרת פנייתי זו נתקלתי ביחס מכפיש מצד אחד מעובדי השגרירות אשר כינה אותי בשפה הפולנית בכינוי יהודון. אמירה זו עוררה בי תחושות קשות מאוד".

"מיד לאחר מכן עזבתי את הכניסה למשרדי השגרירות והתחלתי לצעוד אל עבר רכבי שחנה ברחוב סמוך לשגרירות. המדרכות המשובשות באזור הקשו על מעבר נוח, וצעדתי בתמימותי בכביש, כאשר תוך כדי כך הגיח מאחורי רכב אשר צפר לי בחוזקה וגרם לי לבהלה. על כך הבעתי תרעומת כפי שהבעתי ובאופן עליו אני מצר".

עוד הוא מוסיף "אני מבקש להבהיר כי בוודאי לא ידעתי על זהותו של יושב הרכב או תפקידו ובוודאי שלא ידעתי ששגריר פולין בישראל נמצא ברכב. בעקבות זאת, אבקש להביע את התנצלותי הכנה על שאירע ואף ביקשתי מבאי כוחי לפנות למשרדי השגרירות בבקשה להתנצל בפני השגריר. אני מקווה שבכך האירוע יבוא לכדי סיום ויישמר בפרופורציות המתאימות".

עוד בנושא
השגריר מארק מגירובסקי נסע ברכבו ליד השגרירות הפולנית בת"א וספג יריקה מתושב הרצליה • שגרירת ישראל בוורשה זומנה לשיחת הבהרה • משרד החוץ הפולני שוקל לבקש מישראל תגבור לאבטחת השגריר • ר"מ פולין: "התקיפה על רקע גזעני"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן