ביהדות התורה החליטו לדחות את פגישת המשא ומתן עם נציגי הליכוד זו הפעם השנייה בשבוע האחרון • במפלגה עדיין לא גובש חוק גיוס חדש העונה על דרישות גדולי ישראל • במקביל יו"ר ועד הישיבות הגרח"א קאופמן שליט"א נפגש הבוקר עם ח"כים

פגישת המשא ומתן בין נציגי הליכוד ליהדות התורה שהייתה אמורה להתקיים היום בצהריים לאחר שזו נדחתה השבוע, ככה"נ בוטלה להיום. בתחילה תוכננה הפגישה להתקיים בשעה 15:00 אך זו התעכבה, לאחר השעה 16:00 הוחלט לדחות שוב את הפגישה.

הסיבה לדחיית הפגישה נובעת מכך שעדיין לא הושלם ניסוח טיוטת חוק הגיוס כדרישת גדולי ישראל וכן, הנוסח לא קיבל את אישורם של כל גדולי ישראל ובראשם האדמו"ר מגור שליט"א מה שמוביל לעיכוב בפגישת המו"מ.

לחדשות 'JDN' נודע כי יו"ר ועד הישיבות הגרח"א קאופמן שליט"א נפגש היום בשעות הבוקר עם מספר חברי כנסת ביהדות התורה וזאת כחלק מהדיונים לניסוח חוק הגיוס החדש.

גורם ביהדות התורה טוען כי בשלב זה עדיין לא נדונו דרישות התיקים אלא נושאי הליבה בלבד ביניהן, גיוס, גיור ושמירת שבת. אלא שמסתמן, לאחר אישור העקרונות בנושאים המהותיים הרי שנושא חלוקת התיקים לא יהווה עילה לדחייה במו"מ, מה גם שבמפלגה צפויים לדרוש את התיקים שנמצאים בידיהם כעת כך שלא צפויה דרמה סביב דרישות התיקים.