ראש הממשלה וסביבתו מתדרכים את חברי הכנסת לקראת קידום חוק החסינות: "מגיע לאזרחי ישראל ראש ממשלה במשרה מלאה. אחרי שאסיים את תפקידי אתמודד עם הדין". במקביל, מאמץ בליכוד להשיג לקואליציה רוב גדול בוועדת הכנסת

ראש הממשלה וסביבתו הודיעו בימים האחרונים למספר חברי כנסת שהם "מחליפים דיסקט" – ומעתה ילחמו בכל כוחם על החקיקה שתעניק חסינות לנתניהו ותלחץ אותו מהעמדה לדין – כך דווח הערב ב'חדשות 12'. עוד נודע לחדשות כי נתניהו ואנשיו אף מתדרכים בימים האחרונים את חברי סיעת הליכוד איך לשווק את המהלך לציבור.

"מגיע לאזרחי ישראל ראש ממשלה במשרה מלאה", אמר נתניהו באחד מהתדרוכים. "אחרי שאסיים את תפקידי אתמודד עם הדין. אזרחי ישראל ידעו מה מצבי ובחרו בי. אם הייתי חושב על טובתי האישית הייתי מנהל את המשפט כשאני ראש ממשלה ולא כאזרח פרטי, אבל אני מבין שזה לא טובת המדינה", כך צוטט על ידי דפנה ליאל.

לאחרונה דווח ב'ישראל היום' כי כבר בימים אלה מנסים במפלגת השלטון להשיג רוב עצום לחברי הקואליציה בוועדת הכנסת. באופוזיציה מאשימים כי הסיבה למאמץ של הליכוד טמונה בעובדה שהוועדה תצביע בעד או נגד הסרת חסינותם של חברי הכנסת, אם יעבור החוק והיועמ"ש יחליט על הגשת כתבי אישום. במקרה כזה, יצטרך היועמ"ש לפנות לוועדה ולבקש את הסרת החסינות, ומכאן השאיפה לרוב שיימנע את הסרתה.

יו"ר סיעת העבודה, ח"כ איציק שמולי, אמר הערב בתגובה לדיווח: "לא ביבי, הכרעת הרוב אינה גוברת על שלטון החוק ולא תעניק לך שחרור מוקדם. תתרגל. זו ישראל לא טורקיה. מגיע לאזרחים כאן ראש ממשלה במשרה מלאה שאינו חשוד בפלילים ושאינו מנסה להפוך את הכנסת לעיר מקלט למושחתים. תתכונן למאבק חייך".

 

עוד בנושא
דיווח: ראש הממשלה צפוי להציע למפלגות הימין להעניק לו חסינות מלאה בתמורה להחלת ריבונות ביהודה ושומרון והכרה אמריקנית בכך. ההצעה תתממש לאחר ש'עסקת המאה' תרד מהפרק בעקבות סירוב הפלסטינים. עוד דווח: נתניהו מכיר את כל פרטי העסקה