נושאת המטוסים "אברהם לינקולן"

מחשש שיגיע לישראל: נתניהו כינס דיון ביטחוני בנושא המתיחות במפרץ

ראש הממשלה כינס דיון מיוחד בהשתתפות ראשי מערכת הביטחון בנושא המתיחות במפרץ, אחת ממטרות הדיון היתה להיערך לאפשרות של הסלמה נוספת. גורמי מודיעין בישראל מעריכים: איראן היא האחראית לפגיעה במיכליות במיצרי הורמוז

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס בתחילת השבוע דיון מיוחד בהשתתפות ראשי מערכת הביטחון בנושא המתיחות במפרץ בין ארה"ב לאיראן, אחת ממטרות הדיון היתה להיערך לאפשרות של הסלמה נוספת. כך דווח הערב על ידי ברק רביד ב'חדשות 13' על בסיס פקידים בכירים בירושלים.

הפקידים הבכירים ציינו כי בדיון עלה שאין חשש מיידי שישראל תהיה יעד להתקפה איראנית – כמו למשל ירי טילים של מיליציות פרו-איראניות מסוריה או עיראק. לדברי הפקידים הבכירים נתניהו הנחה במהלך הדיון להמשיך במעקב מודיעיני אחרי האירועים בעיראק ובמפרץ בכלל, אולם לנקוט בפעולות כדי לבדל את ישראל מהאירועים ולוודא שישראל לא נגררת להסלמה הזו.

בתוך כך, אמש דווח ב'כאן חדשות' כי גורמי מודיעין בישראל מעריכים שאיראן כי איראן היא האחראית לפגיעה במיכליות של איחוד האמירויות בסמוך למיצרי הורמוז בימים האחרונים. ההערכה היא שאיראן היא הכתובת האחראית אך ייתכן שהמעשה עצמו בוצע בידי גורמים הנתמכים ע"י איראן.

כזכור, איחוד האמירויות הערביות הודיעה ביום שני השבוע כי ארבע אוניות משא אזרחיות הותקפו בסמוך למים הטריטוריאליים בשטחה. זאת, לאחר שמוקדם יותר הבוקר דווח מפי כלי תקשורת איראניים על מיכליות שעולות באש בסמוך לאמירות פוג'יירה. הרשויות בפוג'יירה הכחישו אז את הדיווחים.

התקרית התרחשה בסמוך לנסיכות אל-פוג'ירה, אחד ממוקדי הבנקאות הגדולים ביותר בעולם השוכן מחוץ למצרי הורמוז האסטרטגיים. המצרים מהווים נתיב סחר מרכזי בנפט ובגז לשווקים ברחבי העולם. "פגיעה בספינות מסחר בפעילויות חבלה המסכנות את חיי הצוותים שלהן היא התפתחות מסוכנת", נמסר בהצהרה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן