ראש הממשלה נפגש עם יו"ר איחוד מפלגות הימין וניסה לנהל מולו משא ומתן באופן ישיר, בלי שותפו יו"ר האיחוד הלאומי. נתניהו נתקל בסירוב כשפרץ הבהיר כי הוא מנהל משא ומתן ביחד עם סמוטריץ' שהוזמן לפגישה בשעת לילה מאוחרת

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם יו"ר איחוד מפלגות הימין רפי פרץ וניסה לנהל מולו משא ומתן באופן ישיר, בלי שותפו של פרץ – יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ'. כך דווח הבוקר ב'כאן חדשות'.

על פי הדיווח של מיכאל שמש, ראש הממשלה נתקל בסירוב כשפרץ הבהיר כי הוא מנהל משא ומתן ביחד עם סמוטריץ'. בעקבות דרישת פרץ, ראש הממשלה נאלץ להזמין לפגישה בשעת לילה מאוחרת גם את חבר הכנסת סמוטריץ׳.

הפגישה התקיימה ברקע המתיחות בין נתניהו לסמוטריץ׳ וטענות אנשי נתניהו על ״דיבוריו המזיקים והמיותרים״. גם בשיחה המשותפת לא נרשמה התקדמות בין הצדדים. נתניהו ממשיך להחזיק בעמדתו ואינו מוכן להיעתר לדרישת סמוטריץ לקבל לידיו את תיק המשפטים.

ראש הממשלה נתניהו אמר אמש כי המשא ומתן הקואליציוני הוא "משימה שנראית אבסורדית". בפתח דבריו בטקס לציון מאה שנה למותו של אהרן אהרנסון, ראש מחתרת הריגול ניל"י, סיפר נתניהו כי הוא "מעדיף להיות כאן מאשר במשא ומתן הקואליציוני. כל הסיעות דורשות דרישות שמתנגשות אחת בשנייה".

לדבריו, "סיעה אחת ביקשה ארבעה תקנים לכל אחד מהח"כים שלה. ארבעה תפקידים, תכפילו את זה". עוד אמר כי, "גם דרישות תקציביות סבירות – אם היה לנו תקציב כמו של ארצות הברית – ואין לנו. אנחנו לא יכולים למוטט את כלכלת ישראל ותקציב המדינה". לכן אמר בהומור, "אני מאוד שמח להיות כאן יחד עם רעייתי, לשעה קלה, ולהשתחרר קצת מהמשימה הזאת שלפעמים נראית אבסורדית".