למרות הצהרתו של ליברמן כי לא ייפגש עם צוותי המו"מ של הליכוד, חודשו המגעים בשעה האחרונה בין ישראל ביתנו והליכוד וכעת הם מתמקדים בדרישות התקציביות של ליברמן. לפיד הציע הבוקר לליברמן שלא להיכנס לממשלת נתניהו ולחבור לכחול לבן

לאחר ימים ארוכים של נתק במשא ומתן וההצהרה הפומבית של ליברמן כי לא ייפגש שוב למו"מ, חודשו היום (חמישי) המגעים על הדרישות התקציביות של מפלגת ישראל ביתנו. על פי הדיווח בחדשות 12, היום אושר לקיים את המגעים, וישנה התקרבות משמעותית. בישראל ביתנו ממתינים לתשובה מחברי הכנסת ביהדות התורה אם מסכימים לחוק הגיוס במתווה הנוכחי.

הבוקר הציע יאיר לפיד לח"כ ליברמן שלא להצטרף לממשלה בראשות נתניהו ולהמתין מספר חודשים עד אשר יוטל על גנץ להרכיב את הממשלה ובכך יצטרף ליברמן לכחול לבן ויוכל להעביר את החוקים אותם הוא דורש כעת להעביר.

"אם ליברמן יכנס לממשלה הוא יצטרך להתפשר על הפנסיות ושוב הציבור הרוסי לא יקבל כלום", אמר לפיד. "אם יחכה כמה חודשים הוא מקבל מאתנו 55 אצבעות בטוחות כדי להעלות את הפנסיות לגודל שהבטיח. יחד איתו יש לנו 61 קולות". כתב לפיד. הוא אף התראיין לחדשות בשפה הרוסית והרבה לתקוף את ליברמן שלא להצטרף לממשלתו של נתניהו.

אמש התייחס ליברמן לדיווחים כי הוא מנסה לקדם ממשלת אחדות ואמר כי, "ברמה העקרונית אני מתנגד לממשלת אחדות לאומית במצבי שגרה, מאחר וממשלה כזאת מיד תהפוך לממשלת שיתוק לאומי. את ממשלות האחדות חייבים להקים אך רק ברגעי משבר אמיתיים, ביטחוניים או כלכליים. גם בנושא מועמד אלטרנטיבי להרכבת ממשלה – לא נתמוך באף מועמד אחר לא מתוך הליכוד ולא מחוץ לליכוד".

בתגובה לדיווח כי ראש הממשלה נתניהו חושד שליברמן וכחלון עשו יד אחת ומנסים למנוע ממנו להקים ממשלה, אמר ליברמן כי, "אין שום תאום בין "ישראל ביתנו" ל"כולנו". מאז הבחירות פגשתי את השר כחלון פעם אחת במליאת הכנסת לדקה וחצי". לטענתו, "ישראל ביתנו מייצגת את הציבור הכי מקופח במדינת ישראל – ציבור שמשרת בצבא, עושה מילואים, עובד ומשלם מסים ולכן לא נוותר על עקרונותינו. קחו אותנו ברצינות ומי שמחפש אשמים במידה ולא תקום קואליציית ימין שיסתכל על עצמו במראה".