הח"כ הבכיר מהליכוד יוצא נגד ראש הממשלה: "חוק כזה יפגע בליכוד ולא יעיל לראש הממשלה". הבטיח: "אעשה את המירב שלי כדי שזה לא יקרה". עוד הוסיף: "מישהו נתן לראש הממשלה עצה לא טובה. יש בליכוד נוספים שמאוד מוטרדים מהחקיקה הזו"

חבר הכנסת וחבר הליכוד גדעון סער התבטא הערב (חמישי) בחריפות נגד חוק החסינות. בריאיון ב'חדשות 12' אמר כי "חוק כזה יפגע בליכוד ולא יעיל לראש הממשלה. זו חקיקה עם אפס תועלת ומקסימום נזק", אמר הח"כ שהוסיף כי "חקיקה פרסונלית עשויה לפגוע באמון הציבור" והדגיש כי "חשוב מאוד למדינה שזה לא יקרה, אעשה את המירב שלי כדי שזה לא יקרה". סער המשיך בדבריו, והבהיר כי "מישהו נתן לראש הממשלה עצה לא טובה".

"יכול להיות שיהיו חברים אחרים בליכוד שירצו להביע את דעתם", הוסיף סער. "יש בליכוד נוספים שמאוד מוטרדים מהחקיקה הזו ומהמשמעויות שלו". סער הסביר כי "חוק החסינות קיים 14 שנים, מעולם לא עלתה טענה למה החוק הזה לא טוב. הוא חוקק בתגובה לפסיקה של בג"ץ". למרות עמדתו, סער לא אמר בפה מלא כי יצביע נגד חקיקה בנושא וטען כי: "כאשר הנושא יעמוד להצבעה אזרחי מדינת ישראל יידעו איך אני עומד להצביע".

 

נתניהו מכין את הקרקע לחוקי החסינות: "אזרחי ישראל ידעו מה מצבי ובחרו בי"

 

עוד הוסיף וטען כי, "מה שאזרחי ישראל שמעו מראש הממשלה זה שאין שום שום כוונה להעביר חוקים כאלה. מדובר חקיקה עם אפס תועלת ומקסימום נזק. חקיקה פרסונלית היא תמיד לא נכונה שעלולה לפגוע באמון הציבור. לא בכדי אם לא היינו אומרים לציבור את זה לפני הבחירות, לא בטוח שהינו מקבלים אותה מידת אמון".

סער התייחס לטיעונים שעלו בימים האחרונים בקרב חברי כנסת מסביבתו של נתניהו, התומכים בשינוי חוק החסינות לנוסחו הקודם – משנת 2005. "בחוק הקיים ישנן טענות חזקות שאם ראש הממשלה לא יצליח בשימוע, ואני מקווה שהוא יצליח, הוא יכול לבוא על בסיס החוק הקיים ואותו רוב שבאמצעותו רוצים עכשיו לשנות את הכללים". סער הוסיף: "אני מקווה שהדבר הזה לא יקרום עור וגידים. הוא יפגע בליכוד, יגרור מחלוקת מיותרת ולא יואיל לרה"מ. יש עילה מפורשת שהכנסנו בחקיקה מ-2005, אשר אם נגיע למצב, רה"מ יוכל להשתמש בה".

למרות זאת, סער הבהיר בריאיון שגם ללא חוק חסינות, נתניהו יכול להמשיך ולכהן בתפקיד ראש הממשלה גם תחת כתב אישום: "החוק קובע בפירוש שהוא יכול. הציבור שידע את החשדות ערב הבחירות, הצביע ביודעו את הדברים האלה. לכן, אני לא חושב שיש שום דבר למפריע לראש הממשלה להמשיך ולכהן בתפקידו".

גורם בליכוד הגיב בחריפות לדברי סער ואמר כי, "לא לחינם תקשורת השמאל לא מפסיקה לחבק את גדעון סער, משום שהוא לא מחמיץ אף הזדמנות לחתור תחת נתניהו ולנסות להפיל אותו". יו"ר הקואלציה דודי אמסלם בחר לתקוף את סער פומבית וכתב בטוויטר. "גדעון סער, תתבייש לך".

 

עוד בנושא
גורמים המקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו פנו ביממה האחרונה לחברים בסיעה על מנת שיתקפו את גדעון סער • ההערכה בליכוד היא כי סער ישלם מחיר פוליטי על הביקורת שלו אמש נגד נתניהו: "הוא היה כנראה יקבל שר זוטר, בקבינט הוא לא יהיה"