הליכוד הציע למפלגות החרדיות ולישראל ביתנו לחתום על הסכמים קואליציוניים על נושאים שאינם שנויים במחלוקת, ולאחר מכן להמשיך לדון בסוגיות שבמחלוקת. שני הצדדים סירבו והצהירו כי בכוונתם לדון על כלל הסוגיות עכשיו, ולא לאחר הקמת הממשלה

בעקבות הכישלון בניסיונות להגעה להסכמות: יו"ר צוות המשא ומתן של הליכוד השר יריב לוין הציע למפלגות החרדיות ולישראל ביתנו לחתום על הסכמים קואליציוניים על נושאים שאינם שנויים במחלוקת, ולאחר מכן להמשיך לדון בסוגיות שבמחלוקת, כך דווח הערב ב'חדשות 13'.

על פי הדיווח של עקיבא נוביק, שני הצדדים במחלוקת, גם אנשי ישראל ביתנו וגם יהדות התורה, סירבו להצעת לוין, והצהירו כי בכוונתם לדון על כלל הסוגיות עכשיו, ולא לאחר הקמת הממשלה – כשנתניהו כבר יישב בבטחה על הכיסא.

גורם המעורה במו"מ הקואליציוני צוטט ב'חדשות 13' מספר כי מצד אחד ישנה התקדמות במגעים, ומצד שני המשא ומתן עוד רחוק מאוד מסגירה. לדבריו, בתוך יהדות התורה מתנהלים ויכוחים פנימיים על תפקידים. עם ליברמן מתנהל דיון סביב נושא הגיוס, ובליכוד מעדיפים להפחית את החיכוך בנושא זה.

עוד דווח כי, ראש הממשלה אמר הערב למקורביו כי, "חובה לחוקק את פסקת ההתגברות שתאסור על בג"ץ להתערב בהחלטות המליאה וועדות הכנסת". לפי תיקון חוק החסינות, ועדת הכנסת צריכה להצביע אם להסיר את החסינות או להשאירה. נתניהו בונה על כך שחסינותו לא תוסר, ולכן המטרה בפסקת ההתגברות היא שבג"ץ לא יוכל להתערב בהחלטה זו, כפי שעשה בעבר.

מישראל ביתנו נמסר היום כי, "עדיין אין התקדמות בשני נושאים קריטיים – גיבוש מדיניות ביטחון משותפת והסכמה בנושא חוק הגיוס. אתמול העבירו ש״ס, דגל התורה ואגודת ישראל, כל אחת בנפרד הערות בנושא חוק הגיוס. מכלול ההערות שהועברו למעשה מרוקנות את אותו חוק מתוכן. לכן, האופציה היחידה היא לקבל את חוק הגיוס בגרסתו המקורית. עד שבשני הסעיפים הללו לא נקבל תשובה חיובית, אנו לא רואים טעם במפגש צוותי המשא ומתן".

עוד הוסיפו כי, "איננו שמחים לתמוך בהצעת החוק שתאפשר את הגדלת כמות השרים בממשלה, אך אם זה מה שנדרש על מנת להקים קואליציה נעשה זאת. נתמוך גם בחוק הנורווגי כפי שמוצע על ידי נציגי הליכוד. עם זאת לא תהיה שום פשרה בחמשת המ״מים של ישראל ביתנו. אנו כרגע עושים את כל ההכנות הדרושות להשלמת הסכם קואליציוני עם הליכוד בתקווה שנקבל תשובה חיובית על אותם חמשת הסיעיפים החיוניים עבורנו".