דיווחים בסוריה: ישראל תקפה מטרות באזור דמשק – דיווח על כטב"מ שהתרסק

התקשורת בסוריה דיווחה כי מערכות ההגנה האווירית והצליחו ליירט כמה מטרות שהגיעו מכיוון ישראל. כלי תקשורת ערביים דיווחו על כטב"מ ישראלי שהתרסק באזור - אך לא היה לכך אישור. באזור שהותקף יש מחסנים של איראן וחיזבאללה

סוכנות הידיעות הממלכתית בסוריה דיווחה על פיצוצים שנשמעו אמש (ליל שבת) בבירה דמשק ובסביבתה. לפי ארגון האופוזיציה "מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם", נשמעו שלושה פיצוצים באזור דמשק. על פי דיווחים לא מאומתים, בתקיפה נפגעו מחסנים של כוחות משמרות המהפכה באזור שדה התעופה בדמשק. בלבנון דווח כי במהלך התקיפה, הופל כטב"מ ישראלי בשטח סוריה.

חיל האוויר הסורי הודיע כי פגעו ב"גופים זוהרים" שהגיעו מכיוון ישראל והפילו כמה מהם. מקור צבאי סורי אמר כי: "מערכות ההגנ"א שלנו חשפו מטרות עוינות שהגיעו מכיוון קונייטרה ובלמו אותן". כמו כן, ערוץ הטלוויזיה "אל-מיאדין" דיווח כי "מערכות ההגנה האווירית הסוריות פגעו במטרות בשמי פרברי דמשק הדרומיים ובשמי קוניטרה".

מנהל מרכז המעקב הסורי, ראמי עבד א-רחמן, אמר לערוץ אל-חדת' כי הפיצוצים נשמעו באזור הדרומי של דמשק ואזור ג'רמאנא. לדבריו, באותם אזורים ישנם מחסני אמל"ח של משמרות המהפכה האיראניות וחיזבאללה. הטילים, לטענתו, נורו מאזור הגולן. א-רחמן ציין כי האזור שהותקף הלילה, לפי פרסומים זרים, הותקף בעבר על ידי ישראל.

המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח כי נשמעו שלושה פיצוצים באזור אל-כיסווה, בו נמצא מאגר טילים איראני ושל חיזבאללה הלבנוני וכן מערך ההגנה האווירי הסורי. על פי הדיווח, לא ברור עדיין אם הפיצוץ נובע מפגיעה במאגרי הטילים או מפגיעת מערך הטילים הסורי בטילים הישראלים. בלבנון דווח כי מטוסי קרב ישראלים נצפו מעל הדאחייה, בדרום ביירות, בזמן התקיפה על אל-כיסווה בדמשק.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו