בזמן שהמו"מ הקואליציוני בין הליכוד לישראל ביתנו נותר תקוע, במפלגת השלטון ממשיכים לחפש כיוונים חדשים להרחבת הקואליציה ופנו לח"כ גדי יברקן, מקום 33 בכחול לבן, והציעו לו לכהן כשר במשרד הקרוב לליבו, למרות שיועד לישראל ביתנו

מזה שבוע שגורמים בליכוד מנסים לשכנע את ח"כ גדי יברקן מ'כחון לבן', להצטרף לשורות מפלגת השלטון. ליברקן, מקום 33 ברשימת כחול לבן לכנסת שחבר במפלגה מטעם תל"ם בראשות בוגי יעלון, אף הוצע תיק בממשלה. כך דווח ב'חדשות 12'.

לדברי בכירים בכחול לבן, גורמים בליכוד שוחחו בשבוע האחרון עם יברקן, בניסיון לשכנע אותו להצטרף לליכוד. לדבריהם אף הוצע לח"כ יברקן את תיק העלייה והקליטה, נושא הקרוב לליבו מעצם היותו יוצא אתיופיה, שהיה מיועד לישראל ביתנו. חבר הכנסת אמר לנציגי הליכוד שהוא מעריך את מפלגתם אבל לא יכול לחיות עם דרך ההתנהלות של הנהגתה, שלטענתו לא מוסרית.

לאחרונה פורסם כי מקורבו של נתניהו – נתן אשל, פעל מאחורי הקלעים לגייס עריקים ממפלגת כחול לבן ובכך ליצור קואליציה מבלי להיות תלויים ולהישען על אביגדור ליברמן. על דיווח ב'ידיעות אחרונות', אשל הפעיל לחצים על מספסר חברי כנסת חדשים ב'כחול לבן', כשהשם החם זה הח"כית החרדית מכחול לבן, עומר ינקלביץ'.

כזכור, ראשי יהדות התורה סגן השר יעקב ליצמן וחבר הכנסת משה גפני עדכנו לאחרונה את חברי הסיעה כי בפגישה בשבוע שעבר עם ראש הממשלה עלתה אפשרות להקים קואליציית 60 מנדטים ללא ליברמן. גורם במעורה בפרטים ציין בשיחה עם 'חדשות JDN' כי מדובר באפשרות אחת מבין מספר אפשרויות שנדונו.

הגורם ציין כי במקרה והדבר יצא לפועל, הוא ייאלץ את יהדות התורה לוותר על שלל הדרישות התקציביות, מאחר ואין אפשרות להעביר תקציבים ללא תמיכת 61 חברי כנסת. מה שבכל זאת יאפשר את הקמת הממשלה הוא חוסר היכולת של ליברמן להפיל ממשלת ימין, דילים עם החכ"ים הערבים וכדו'.

המטרה תהיה להעביר בהקדם האפשרי את חוק הגיוס בתקווה שלאחר מכן יסכים ליברמן להצטרף לקואליציה. אפשרות נוספת היא כי עד אז יתפרקו חלקים מ'כחול לבן' שייבחרו להצטרף לקואליציה. המתיחות בתוך הסיעה כבר ניראת לעין לאור חוסר ההסכמה של אנשי 'חוסן לישראל' להתנהלות המסיתה של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד כלפי החרדים.

עוד בנושא
הקרע במפלגת הכלאים כחול לבן נראה בלתי נמנע ובפרט על רקע ההפסד בבחירות: בכירי כחול לבן תוקפים בחריפות את ח"כ יאיר לפיד בעקבות ההתקפות שלו בשבוע האחרון נגד הציבור החרדי • "לפיד מסכסך ומרחיב מול החרדים את הקרע. בשביל מה?"