בסביבת נתניהו מניחים שישראל כץ יקבל לידיו את החוץ ויריב לוין יקבל את המשפטים - מירי רגב ששאפה לתיק הבט"פ לא תקבל אותו • בליכוד טוענים כי אם סער יקבל תיק זוטר • גם גלנט, ברקת, דיכטר, אמסלם, ביטן ואוחנה מצפים לתפקידי שר

למרות שהמשא ומתן הקואליציוני עדיין מקרטע, ראש הממשלה הבטיח שיערוך סבב שיחות עם חברי הליכוד לקראת חלוקת התיקים. רבים מנבחרי המפלגה עוסקים בנושא ביתר שאת, ומנסים לקבל רמזים מלשכת ראש הממשלה באשר לעתידם הפוליטי. בסביבתו של נתניהו טוענים בתוקף כי הוא עוד לא עוסק בעניין, וכי ייגש לעניין רק אחרי החתימה עם השותפות הקואליציוניות.

עם זאת, על פי דיווח ב'ישראל היום', בסביבתו כבר יודעים להניח שיש כמה תפקידים כמעט בטוחים: ישראל כץ יקבל לידיו את תיק החוץ, שבו הוא משמש כיום ממלא מקום השר האחראי, ובנוסף, כך לפי אותם מקורבים, יריב לוין יקבל את תיק המשפטים. מי שככל הנראה תצא מאוכזבת מסבב המינויים היא השרה מירי רגב, שסימנה בחודשים האחרונים את התיק לביטחון הפנים – אך הוא ככל הנראה לא יגיע לידיה.

עוד מדווח יהודה שלזינגר כי בליכוד עסקו גם בסוגיית גדעון סער, אשר הפך בימים האחרונים ליריב פומבי של נתניהו כשמתח עליו ביקורת בטוויטר ובמהדורות החדשות. בתחילה חשבו שסער יקבל תיק זוטר, והעלו כאפשרות את תיק התיירות, אך התיק צפוי, ככל הנראה, להימסר לידי אחת השותפות הקואליציוניות. בליכוד טוענים כי אם סער יקבל תיק זוטר, הוא יוותר על התפקיד. אך בסביבתו של סער טוענים כי מדובר בטענה שאינה נכונה, וכי הוא לא שוחח עם אף אחד בעניין ולא עוסק בנושא.

בכדי לרצות את כל הדורשים תיקים, בליכוד טוענים כי תיק התרבות והספורט יפוצל לשני תיקים שונים כך שיתאפשר להעניק עוד תפקיד שר. בנוסף, גם תיק התפוצות שבו מעוניינת ציפי חוטובלי, אשר היה בידיו של בנט בממשלה הקודמת נוסף על תיק החינוך, יופרד ויהיה תיק עצמאי.

לנתניהו צפוי כאב ראש גדול בחלוקת התיקים, וגם לא מעט חברים ממורמרים. כל השרים מהכהונה האחרונה רואים בעצמם מיועדים לקידום. החברים החדשים בליכוד, יואב גלנט וניר ברקת, התברגו במקומות גבוהים ברשימה ולפיכך מצפים לתפקידי שר. כך גם חברי הכנסת אבי דיכטר, דודי אמסלם, דוד ביטן ואמיר אוחנה.

גורם בליכוד צוטט ב'ישראל היום' אומר כי, "ראש הממשלה לא התחיל לדבר ולחלק, אי אפשר להתחיל להרכיב את הפאזל הזה כי הכל קשור אחד בשני". באשר לסוגיית המשא ומתן, טען הגורם כי הבעיה המרכזית היא סוגיית הגיוס, וברגע שזה יסתדר – כל השאר יסתדר "כמו דומינו". בליכוד מעריכים כי השותפות ינסו למשוך את הזמן עד הדקה ה־90 של המו"מ, שייאלץ להסתיים כאמור ב־29 במאי.