חבר בצוות המשא ומתן של יהדות התורה התייחס לחוסר ההתקדמות במגעים: "בליכוד עדייו לא חזרו אלינו עם תשובות". הצהיר: "אנחנו לא מוכנים להכנס לקואליציה ללא הסדרת נושא הגיוס". עוד בדרישות: "נושא הדיור בראש סדר העדיפויות"

ח"כ אורי מקלב מ'דגל התורה', שחבר בצוות המשא ומתן של יהדות התורה מול הליכוד, התייחס הערב בראיון לקול חי' לחוסר ההתקדמות במגעים ואמר כי, "אנחנו מוכנים לחתום על הסכם קואליציוני כבר היום. הייתה התקדמות עם ליברמן, אבל אנחנו מרגשים שיש שוב נסיגה לאחור, כי בליכוד עדייו לא חזרו אלינו עם תשובות".

עוד הוסיף כי, "לא מתקיימות ישיבות רשמיות של המו"מ, הדיבורים שקיימים כרגע אינם רציניים, הייתי במספר משאים ומתנים קואליציוניים אך המו"מ הנוכחים לא מתנהל כפי שהיה בעבר, יש התקדמויות מינוריות בלבד בשיחות פרטיות". מקלב הסביר כי, "בשונה מהעולם העסקי בעולם הפוליטי יש הרבה אגו ויש אנשים שלא רוצים להראות כמי שנכנע, היו בעבר פתרונות והבנות. ההצהרות הללו לא ברורות כלל נראה כביכול מנהל את המו"מ בתקשורת".

לדבריו, "מי שאומר שלא ישונה שום פסיק זה אינו משא ומתן אלא משא ללא מתן, לבוא מתחתית הרשימה ולהגיד אני לא נכנס לקואליציה בגלל חוק הגיוס זהו דבר בלתי מתקבל, המפתחות נמצאים בידי הליכוד, כרגע הליכוד לא נותן לנו תשובות על מה שאנחנו מבקשים". עוד ציין כי, "אנחנו לא מוכנים להכנס לקואליציה ללא הסדרת נושא חוק הגיוס, היה הצעה להיכנס לקואליציה על בסיס קווים רחבים אך לא הסכמנו לזאת עקב חוק הגיוס שעומד לפתחנו".

 

עוד בנושא
ח"כ ישראל אייכלר בראיון ל'חדשות JDN' • על השבת: "מכינים מסמך עם הבנות שהממשלה הבינה הפשע שעשתה" • על הגיוס: "אנחנו לא חיים מפי ליברמן" • מערכת המשפט: "אני רק לא מאמין שהפחדנים בצד ימין יעשו משהו" • צפו בראיון המלא

 

הח"כ החרדי הבהיר והדגיש כי, "אנחנו לא מנהלים שיחות עם אחרים, הנאמנות שיש למפלגות החרדיות לא קיימים במפלגות אחרות, ראש הממשלה יודע זאת ויש לנו ערך מוסף ומשקל סגולי גדול יותר, ראינו שהכל עומד על מנדט אחד וכל קול קבע". עוד אמר כי, "השיח היום שונה הנושאים החברתיים או הביטחוניים לא קיימים בקרב המפלגות כל השיח הוא סביב הציבור החרדי בנסיון להעמיד את הציבור החרדי כסחטנים".

לגבי דרישות התיקים אמר כי, "מעבר לועדת הכספים ולתיק הבריאות דרשנו משרד נוסף ליהדות התורה, אף אחד לא יכול לדרוש מאיתנו לוותר בנושא הזה, ביקשנו את תיק השיכון ותיק הרווחה". בדבריו רמז לאפשרות לתפירת תיק ואמר כי, "למרות הסיכון האישי הגדול בתיק השיכון הוזזנו את הנושא האישי ודרשנו את נושא הדיור בראש סדר העדיפויות שלנו".