אחרי נתק ממושך ואין ספור ביטולים ודחיות, צוות המו"מ של יהדות התורה ייפגש בשעה 12:00 עם צוות הליכוד בראשות השר יריב לוין. גם שס, שלאחרונה המגעים התנהלו לרוב ישירות בין השר דרעי לראש הממשלה, ייפגשו עם צוות הליכוד

אחרי נתק ממושך ואין ספור ביטולים ודחיות, צוות המשא ומתן של יהדות התורה הכולל את חברי הכנסת ליצמן, גפני, פרוש ומקלב, ייפגש בכנסת בשעה 12:00 עם צוות הליכוד בראשות השר יריב לוין. גם שס, שלאחרונה המגעים התנהלו לרוב ישירות בין השר דרעי לראש הממשלה, ייפגשו היום עם צוות הליכוד בשעה 15:00.

ב'ישראל היום' דווח כי לפחות בסוגיית התיקים, הגיעו בליכוד להבנות עם ש"ס. במפלגת השלטון הציעו לש"ס לוותר על תיק השיכון שאותו ביקשה, אך כפיצוי יועבר לידיה מינהל התכנון ממשרד האוצר אל משרד הפנים בראשות דרעי. מהלך זה עלול לעורר התנגדות מצידו של כחלון, ועל כן הדברים עדיין אינם סגורים. בש"ס בחרו שלא להגיב. כזכור, בש"ס – שקיבלה שמונה מנדטים בבחירות – ביקשו לקבל לידיהם את משרד השיכון, נוסף על שלושת התיקים שמוחזקים בידה כיום – הפנים, הנגב והגליל, והדתות.

בתוך כך, במסגרת המאמץ לרצות את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, מבלי לפרוץ את מסגרת התיקים, והמודד שהוא שניים וחצי מנדטים לתיק, יש מי שמציע להעניק למשה ליאון, ראש עיריית ירושלים, מעמד של שר לענייני ירושלים, ולמנוע כפילות בתפקידים שלפעמים גורמת להם להתנגש. כך נחשף הבוקר ב'מרכז העניינים'.

על אפשרות דומה דובר כאשר זאב אלקין היה מועמד לראשות עיריית ירושלים, אך במקרה של משה ליאון, נראה שתהיה להצעה יותר תמיכה, גם מצד המפלגות החרדיות שתמכו בו בהתמודדות על ראשות העיר והן שותפות שלו לקואליציה, גם מצד נתניהו, אם הדבר יביא לרכך את ליברמן, וגם מצדו של ליברמן.

 

עוד בנושא
חבר בצוות המשא ומתן של יהדות התורה התייחס לחוסר ההתקדמות במגעים: "בליכוד עדייו לא חזרו אלינו עם תשובות". הצהיר: "אנחנו לא מוכנים להכנס לקואליציה ללא הסדרת נושא הגיוס". עוד בדרישות: "נושא הדיור בראש סדר העדיפויות"