סגן הרמטכ"ל לשעבר, יאיר גולן שוקל להצטרף למפלגת העבודה ולהתמודד בפריימריז הקרובים על תפקיד היו"ר. גורמים במפלגה: "גולן קיים לאחרונה פגישות והתייעצויות עם בכירים בעבודה שבהן נידונה האפשרות של הצטרפות והתמודדות על ראשות המפלגה"

האלוף במיל יאיר גולן, סגן הרמטכ"ל לשעבר ומי שהיה מועמד לרמטכ"ל מול אביב כוכבי, שוקל להצטרף למפלגת העבודה ולהתמודד בפריימריז הקרובים על תפקיד היו"ר, כך דווח ב'וואלה'.

לדברי גורמים במפלגה, גולן, שפרש מצה"ל בסוף השנה שעברה, קיים לאחרונה פגישות והתייעצויות עם בכירים בעבודה שבהן נידונה האפשרות של הצטרפות והתמודדות על ראשות המפלגה.

גולן השתחרר מצה"ל בחודש דצמבר האחרון, לפני הבחירות, והוא יוכל להתמודד בבחירות הבאות, שכן לפי חוק הצינון – אם יש בחירות אחרי יום השחרור של בכירי צה"ל והמשטרה, תקופת הצינון פגה והם רשאים להתמודד בבחירות שלאחר מכן.

 

עוד בנושא
האלוף יאיר גולן שהיה מומעד לרמטכ"ל תקף בחריפות את בנט, "נבחרי ציבור עושים לעצמם להרגל להתעמר במשרתי הציבור, אלו שלא נבחרו ולא יכולים להגיב ולדבר – זה מנהג מגונה". לדבריו, "מעולם הנושא המשפטי לא הגביל את כושר הפעולה שלי"

הנהלת מפלגת העבודה החליטה לאחרונה להיענות להצעת יו"ר המפלגה אבי גבאי ולהקדים את הפריימריז לתפקיד יושב הראש לחודש נובמבר. בחודש הקרוב תתכנס ועידת המפלגה על מנת לאשר את מועד הפריימריז.

גבאי הציע להקדים את הבחירות המקדימות לראשות המפלגה בעקבות השפל במניין המנדטים שאליו הגיעה מפלגת העבודה בבחירות האחרונות, שישה מנדטים בלבד.

במקביל ישנה כוונה נוספת להעלות להצבעה בוועידת המפלגה את הצעתו של ח"כ עמיר פרץ, שלפיה יש למנות יו"ר זמני למשך שנה וחצי עד שנתיים, ורק לאחר מכן לקיים בחירות לתפקיד יו"ר קבוע. כדי להעלות את ההצעה יצטרכו חברי הוועידה להשיג יותר מאלף חתימות.

 

עוד בנושא
סערה: עמותת 'אם תרצו' יזמה עצומה עליה חתמו 100 משפחות שכולות הדורשות שלא למנות את סגן הרמטכ"ל ליורשו של אייזנקוט, זאת לאור התבטאות שנויה במחלוקת שלו מהעבר. מאידך, רבים בימין יוצאים להגנתו. ליברמן: "קמפיין הכפשה לא ראוי"