צילום - המרכז הרפואי זיו

בית החולים של הצפון נערך לקראת אירועי ל"ג בעומר

במרכז הרפואי זיו ערוכים לקראת הילולת ל"ג בעומר בקבר הרשב"י במירון בעוד יומיים, ב- 22-23 במאי 2019, אולם קוראים לחוגגים לנקוט את מירב הזהירות לבל תיפגם השמחה במקרי פציעה, או כוויות

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

בהמשך לישיבת הערכות שהתקיימה עם גופי הביטחון וההצלה וכן בישיבה פנימית שקיים ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו נקבע, כי בימי קיום ההילולה וחגיגות ל"ג בעומר, יתוגברו הצוותים הרפואיים במרכז הרפואי זיו ויתבצע שיתוף פעולה עם צוותי מד"א וגורמי הצלה נוספים הפועלים באזור ההילולה במירון בהעברת נפגעים שיזדקקו לטיפול בבית החולים. חפ"ק גדול של מד"א שיוצב במתחם ההילולה עתיד להקל את העומס הצפוי בחדר המיון בזיו. כמו כן, בתיאום עם מפקד תחנת משטרת ישראל בצפת, תתבצע הכוונה ופתיחת צירים לבית החולים עבור הצוות הרפואי ואזרחים שיזדקקו לסיוע רפואי.

ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו, אמר בסיום ישיבת הערכות, כי מידי שנה מטופלים במרכז הרפואי זיו עשרות נפגעים מהילולת מירון, הסובלים מכוויות, חבלות, התייבשות וכן אנשים עם מחלות כרוניות המשתתפים בהילולה, בה לוקחים חלק מאות אלפי אנשים, נשים וטף, "במהלך ימים אלו נוצר לחץ כבד על מחלקת המיון במרכז הרפואי זיו, הממשיך לטפל גם בתושבים, חיילים והמטיילים בצפון ולכן יתוגבר צוות חדר המיון בימים אלו. עם זאת יש לציין, כי במרכז הרפואי זיו, ערוכים תמיד לטיפול במקרה של אר"ן (אירוע רב נפגעים), אך אנו מבקשים מציבור החוגגים במירון ובחגיגות ל"ג בעומר, נקיטת זהירות והקפדה על אמצעי בטיחות ובעיקר שמירה על הילדים והקשישים ומאחלים לכולם חג שמח ובריא," אומר ד"ר זרקא.

כזכור לפני כמאה ושמונה שנים, ב- 16 במאי 1911 בחגיגות ל"ג בעומר במירון, התרחש בהילולה, אירוע רב נפגעים, שהסתיים במותם של תשעה אנשים ועשרות פצועים.

האירוע הטרגי התרחש כאשר התמוטט מעקה על גג שעליו התקיימה ה"הדלקה" המסורתית, תשעה בני אדם נהרגו ועשרים ושישה נפצעו ונזקקו לטיפול רפואי דחוף. האסון הביא לזירוז התארגנות ומתן תרומות מכל העולם, להקמה ראויה של בית חולים בצפת. התגייסות של ארגונים ואנשים פרטיים אפשרה לרופאים היהודיים שפעלו אז בעיר, ד"ר דוד שו"ב וד"ר צבי ברד"ש ולמוסד שהקימה משפחת רוטשילד להגיש עזרה לנפגעים. האסון התפרסם בארץ ובעולם והחיש את תחילת הפעולה המסודרת של בית החולים. גיוס התרומות זורז ובראש המוסד העמידה הקהילה ועד ציבורי של אנשי צפת, אשכנזים וספרדים. לראשונה היה בעיר מוסד רפואי יהודי שאינו מזוהה עם עדה או כולל מסוימים, וכדי להדגיש זאת הוא נקרא "בית החולים הכללי צפת" או "בית החולים העברי".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell