יו"ר סיעת יהדות התורה התייחס לפגישה עם צוות הליכוד: "יש לנו 16 עמודים של דרישות קואליציונות, שלושה מהם עוסקים בדיור, ועוד עשרות סעיפים בנושאי החינוך". על הגיוס: "לא ניכנס לממשלה אם נושא הדיחוי לא יוסדר גם אם בנושאים אחרים"

ח"כ יעקב אשר התייחס הערב לפגישה היום עם צוות הליכוד ואמר כי, "עסקנו בדברים שצריך להזדרז ולהסדיר אותם, זה הנושאים הכי חשובים למשפחה החרדית, כמו תקציב הישיבות, הרווחה, החינוך ושאר הזכויות של הציבור, אם לא נספיק להסדיר את זה בזמן, אחרי שניכנס לממשלה נצטרך לרוץ אחרי הפקידים כל הזמן, מחר נעסוק בדיור".

עוד הוסיף אשר, "אנחנו בתחושה שראש הממשלה נחוש להרכיב ממשלה ולפתור את המחלוקות שי שלו עם מפלגות אחרות. יש לנו 16 עמודים של דרישות קואליציונות, שלושה מהם עוסקים בדיור, ועוד עשרות סעיפים בנושאי החינוך". לדבריו, "אין סיבה שילד חרדי בחינוך המיוחד יקבל פחות מילד כמהו בחינוך הכללי, אנחנו מרגישים שבקדנציה הבאה יחול שינוי לטובה גם בעניין הזה".

על חוק הגיוס אמר: "אני לא מתכוון לעסוק בנושא הגיוס מעל גלי האתר. הדברים נעשים כל הזמן בהכוונת גדולי ישראל. כשהשורה התחתונה היא שיוכלו לשבת וללמוד ללא הפרעה. מה שברור שאנחנו לא ניכנס לממשלה אם נושא הדיחוי לא יוסדר גם אם בנושאים אחרים יבטיחו לנו עולם ומלואו".

על הבחירות למשרת מבקר המדינה אמר אשר כי, "היה מועמד אחד שהתברר שהדעות שלו כלפי הציבור החרדי הם דעות מסוכנות ורעות. היה חשוב לנו שהוא לא יהיה מועמד של הקואליציה. בדקנו של-2 המועמדים של הקואליציה אין שלדים בארון".