הצעת חוק של ח"כ ישראל אייכלר שלא לשלם תעריף כפול בשבת נידונה אתמול בישיבת סיעת 'יהדות התורה' במטרה לכלול התחייבות ברורה בהסכם הקואליציוני עם 'הליכוד' להעברתה • לפי ההצעה, חברות ציבוריות ציבוריות לא יוכלו לשלם תעריף כפול

יעקב פלבינסקי, ביזנעס

הבוקר קיבלו קוראי ביטאון 'המודיע' ידיעה מובלטת המדווחת על הצעה שהגיש ח"כ ישראל אייכלר ולפיה, חברות שאינן פרטיות לא יוכלו להשתמש עם כספי המדינה כדי לתת תעריף כפול לעובדים בשבת.

"מטרת הצעת החוק היא לאסור על גופים ציבוריים לשלם שכר כפול בשל עבודה בשבת", נכתב בדברי ההסבר להצעת החוק. "הצעת החוק נועדה לסייע לעובד הרוצה לשמור על אווירת השבת כמסורת אבותיו, ובגלל הפיתוי הכלכלי הכבד הוא שובר את המסורת שעליה חונך ופוגע בצביון היהודי שהיה רוצה גם להעניק לילדיו, וכל זה מתרחש תחת אחריותה של מדינה המצהירה כי היא מדינת העם היהודי".

ביזנעס שימושי

היום מתבררת הסיבה להבלטת הידיעה ב'המודיע'. ל'ביזנעס' נודע, כי אתמול (יום שני) ישבו נציגי המו"מ הקואליציוני של יהדות התורה עם נציגי הליכוד ונראה שבניגוד לשבועות האחרונים, משהו מתחיל לזוז בדרך להבנות. טרם ידועים סעיפים ספציפיים שנידונו שם – למעט הדיון בחוק הגיוס שנראה כי הוא מתקדם, אך כנראה שבכל זאת יש חדשות טובות מתחומים נוספים, ואחד מהם הוא הכיוון החיובי מול הצעת החוק שהגיש אייכלר.

ל'ביזנעס' נודע, כי בישיבת הסיעה אתמול נידונה האפשרות להכניס את הצעת החוק כדרישה קואליציונית סיעתית, הצעה, שכבר זכתה לכינוי 'חוק השבת' (במקור: חוק שעות עבודה ומנוחה).

עוד נודע, כי חברי הכנסת החרדים מיהדות התורה וש"ס חתמו כבר במהלך יום האתמול, חלקם אף לפני ישיבת הסיעה, על הצעת התיקון לחוק, כדי להכליל אותה ברשימת הדרישות הקואליציוניות שלהם.

במקור, הצעת החוק הוגשה בכנסת הקודמת על ידי ח"כ אייכלר, וכעת היא עולה שוב – אלא שהפעם, כדי להיכלל במסגרת ההסכמים הקואליציוניים של יהדות התורה מול הליכוד.

ניתן להעריך, כי לאור המגעים האחרונים עם הליכוד, נראה כי הנציגים החרדים יצאו מרוצים יחסית, וייתכן שהצעת החוק תקבל תוקף במסגרת ההסכמים הקואליציוניים.

כל שנותר לברר הוא, האם אכן נתניהו יעמוד בכל הסיכומים הקואליציוניים שעליהם יחתום עם שותפותיו, ואם ההצעה אכן תחוקק בסופו של דבר. אך את הבדיקה הזו, נותיר לסיכום הקדנציה.

מקור: http://bizzness.net/