איראן: "העלאת הנוכחות הצבאית האמריקנית באזור – משחק מסוכן"

נשיא איראן: "טראמפ נסוג מהאיומים נגדנו בהשפעת יועציו". שר החוץ האיראני הבהיר כי איראן תסרב לשוחח עם ממשלו של טראמפ: "לא ניכנע לאיומים". שר ההגנה האמריקני הרגיע את המתיחות: "האיום האיראני נגד אמריקנים במזה"ת - פחת"

 • הגאון רבי אליהו פויפר זצ"ל השאיר אחריו כלה לפני חופתה ללא צרכים מינמלים

  תוכן מקודם

 • אל תדלגו עליהם! עשרות ילדים מחכים שתקראו את זה עכשיו

  תוכן מקודם

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

  תוכן מקודם

נשיא איראן חסן רוחאני המשיך לתקוף היום (שלישי) את ארצות הברית ואת הנשיא דונלד טראמפ. "טירונים עם רעיונות נאיביים – טראמפ נסוג מאיומיו על איראן אחרי שראה את האחדות באומה האיראנית". עוד הוסיף כי, רוחאני ואמר כי "טראמפ נסוג מהאיומים שהשמיע נגדנו בהשפעת יועציו". בדברים שאמר בשידור חי בטלוויזיה הממלכתית, כינה רוחני את הממשל האמריקני "פוליטיקאים מתחילים עם רעיונות נאיביים".

שר החוץ של איראן מוחמד ג'וואד זריף אמר כהיום בראיון ב-CNN כי טהראן לא תפתח במשא ומתן עם ארצות הברית עד שהיא תפגין "כבוד" דרך מימוש התחייבויותיה בהסכם הגרעין. זריף, מאדרכילי ההסכם שממנו פרש הנשיא דונלד טראמפ לפני שנה, הזהיר כי ארצות הברית "משחקת משחק מסוכן ביותר" עם הגברת הנוכחות הצבאית שלה באזור.

בנוסף לכך, התייחס זריף לאיומים ששיגר טראמפ לעבר איראן – שהזהיר את איראן כי אם תמשיך להתגרות בארה"ב ותתקוף מטרות אמריקאיות, היא תושמד. זריף, אמר בתגובה לדברים כי אין הוא מפחד מארצות הברית וכי איראן "תשרוד את העלבונות וקריאות הג'נוסייד של טראמפ".

"הבאת כל הכוחות הצבאיים האלו לאזור קטן עלולה שלעצמה להוביל לתאונות", אמר. "יש צורך בזהירות קיצונית". לדבריו, איראן "פעלה ברוח טובה" ביחס להסכם שנחתם ב-2015. "אנחנו לא מוכנים לדבר עם אנשים שלא עמדו בהבטחות שלהם". זריף אמר כי הרפובליקה האסלאמית "לא תיכנע לאיומים" של טראמפ,

שר ההגנה האמריקני, פטריק שנהאן, נשאל לגבי איום מצד איראן וענה כי "נכון לעכשיו שמנו על השהיה את ההתקפות האפשריות נגד אמריקנים", אך הוסיף כי האיום נותר ממשי ויש לוודא כי אין אדישות בנוגע לאיראן. את הדברים אמר במהלך תדרוך שנערך היום לחברי הקונגרס האמריקני בנושא המתיחות בין המדינות.

שר החוץ האמריקני מייק פומפאו אמר כי "אפשרי למדי" שאיראן עומדת מאחורי הפגיעה במתקני הנפט במפרץ הפרסי. זאת, שבוע לאחר מתקפת המל"טים נגד תחנות שאיבת נפט בערב הסעודית, שבה האשימה ריאד את טהראן. התקרית הזו הצטרפה לפגיעה בארבע מכליות נפט לחופי איחוד האמיריות הערביות, שעליה אף גורם לא קיבל אחריות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן