צילום: פלאש 90

פרוש בכינוס: "שלא יהיה חלוקת כספים רק לחסידות מסוימת" • צפו

במהלך כינוס לסיכום מערכת הבחירות והפקת לקחים באגודת ישראל, נשא דברים סגן שר החינוך מאיר פרוש על המהלך החדש בבחירות האחרונות בהקמת מועצת הקהילות כאשר כל קהילה קיבלה ייצוג. ליצמן התייחס בנאומו למשא ומתן הקואליציוני


באדיבות המצלם

הערב התקיים כינוס של נציגי אגודת ישראל בחפץ חיים לסיכום מערכת הבחירות והפקת לקחים. הכינוס היה אמור להתקיים לפני כשבועיים אך הוא נדחה בעקבות המתיחות הביטחונית שהייתה.

במהלך הכינוס נשא דברים סגן שר החינוך מאיר פרוש על המהלך החדש בבחירות האחרונות בהקמת מועצת הקהילות בה חברים כלל החסידויות והקהילות. כאשר כל קהילה קיבלה ייצוג של נציג אחד ללא קשר לגודלה.

בדבריו אמר פרוש "זו לא עבודה קלה לתת שירות לציבור, זאת עבודה של יום יום, כל חג, בחנוכה ובחול המועד. גם בחתונות צריך לתת הרגשה שיהיו מעורבים. אני זוכר את התקופות שקהילות היו מחלקים את הקולות בחסידות- חלק לג' וחלק לש"ס כיוון שאמרו שהאדמו"רים לא מתערבים. ברוך ה' הצלחנו לשנות את זה שכולם מצביעים כיום ליהדות התורה".

הוא הוסיף "יש הסכמים קואליציוניים, מה שצריך להיות שחברי הכנסת יחשבו על פרויקטים שכל הקהילות או לפחות רובם, ייהנו מזה, יש שנים שעזרתי לבעלזא, או לויז'ניץ, אבל אני חושש שלא יהיה מצב של חלוקת כספים רק לחסידות מסוימת ולכן אני מקווה שאווירת האחדות שנוצרה בינינו, תישאר ונוכל לסייע לכלל הקהילות".

גם סגן השר ליצמן שהשתתף בכינוס התייחס בנאומו למו"מ הקואליציוני "לא סיימנו עדיין הסכם קואליציוני אבל נחתום רק על נוסח שיאושר על גדולי ישראל".

ליצמן הוסיף, "כל התפקידים שלנו יהיו בשוויוניות בינינו לבין דגל. יהיה שוויון מקסימלי לאורך כל התפקידים ונעמוד על זה. אנו עובדים יחד גם בתוכנו וגם עם דגל".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן