טראמפ עם המלך סלמאן

סעודיה ואיחוד האמירויות ישתתפו ב"סדנה הכלכלית" בבחריין

איחוד האמירויות וסעודיה בירכו על הסדנה הכלכלית שיזמה ארצות הברית בבחריין במסגרת תוכנית השלום בין ישראל והפלסטינים. "הסדנה נועדה לרומם את העם הפלסטיני מאומללות, ולאפשר לו עתיד יציב ומשגשג". שר הכלכלה סעודי ישתתף

סוכנות הידיעות הסעודית הרשמית דיווחה אמש (שלישי) כי שר הכלכלה הסעודי, מוחמד בן מזיד אל-תוויג'ירי, ישתתף ב"סדנת השלום למען השגשוג" שתיערך בבחריין. בהודעה של המשרד, נכתב שמדובר בהמשך התמיכה העקבית בעם הפלשתיני. במקביל, גם משרד החוץ של איחוד האמירויות בירך על הוועידה הכלכלית, בהודעה שפורסמה בסוכנות הידיעות הרשמית במדינה.

עוד דווח, כי משרד החוץ של איחוד האמירויות הבהיר שהמדינה עומדת לצד המאמצים הבין-לאומיים להביא לשגשוג באזור, להגביר את הסיכוי לצמיחה כלכלית ולהקל על התנאים הקשים בהם חיים רבים מעמי האיזור – ובמיוחד העם הפלסטיני. כמו כן, הדגישו במשרד כי יש להקים מדינה פלסטינית עצמאית שבירתה מזרח ירושלים, והוסיפו כי המאמצים לפיתוח ולשגשוג לא מתנגשים עם עמדה זו, אלא מקדמים פתרונות מדיניים המובילים לשלום קבוע וכולל בין הפלסטינים לישראלים.

איחוד האמירויות הערביות הייתה הראשונה שהודיעה על כך שתשלח משלחת לוועידה הבינלאומית, שבה יציג ממשל טראמפ את החלק הכלכלי של תכנית השלום במזרח התיכון. לאחר מכן, כאמור, גם סעודיה הצטרפה אליה, והודיע שבוועידה ייקח חלק שר הכלכלה והתכנון המקומי, מוחמד בן מזיד אל טווז'ירי. "ההשתתפות של הוד מעלתו היא בהמשך לתמיכה של ערב הסעודית בעם הפלסטיני, במטרה להשיג יציבות, צמיחה, חיים הוגנים, ביטחון ושגשוג באזור", דיווחה סוכנות הידיעות הסעודית.

כזכור, שר הפיתוח החברתי הפלסטיני, אחמד מג'דלאני, הודיע כי הם לא ישתתפו בוועידה בראשות ארצות הברית בבחריין בחודש הבא, בה תוכנן לדון בהשקעות כלכליות בגדה המערבית וברצועת עזה. לדברי חבר הוועד הפועל של ארגון לשחרור פלסטין, "לא נשתתף בסדנה במנאמה". עוד הוסיף כי "כל פלסטיני שישתתף יחשב כמשתף פעולה עם האמריקנים וישראל".

שר ההסברה הפלסטיני וחבר הוועד המרכזי של הפתח, נביל אבו רודינה, התייחס לתוכנית בחוסר אמון ואמר כי היא חסרת תוחלת. "כל עסקה כלכלית ללא נתיב פוליטי, דינה להיכשל", אמר רודינה, והבהיר כי הפלסטינים לא יקבלו הצעה שלא כוללת מדינה פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים. הוא ציין עוד כי הפלסטינים סירבו להגיע לפגישה דומה שנערכה בוושינגטון במרץ 2018.

שר החוץ של בחריין, חאלד בן אחמד אל-חליפה, התייחס להחלטת ההנהגה הפלסטינית שלא להגיע לוועידה הכלכלית שתיערך בחודש הבא במדינתו. "עמדתנו הייתה ונשארה – נתמוך בכלכלה הפלסטינית ובזכויות הפלסטינים למדינה עצמאית שבירתה מזרח ירושלים", אמר. "הוועידה במנאמה היא רק יישום התמיכה שלנו בפלסטינים, ואין לנו שום מטרה נסתרת. אנחנו מכבדים את ההנהגה הפלסטינית ואת עמדתה הנחושה בדבר השגת זכויותיו של העם הפלסטיני".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן