נשיאת בית המשפט העליון בדימוס דורית בייניש, תוקפת את הממשלה על הכוונה לחוקק את חוק החסינות ופסקת ההתגברות שתקשה על שופטי בג"ץ. "אני מוכרחה להגיד לצערי שזו כבר תקופה ארוכה שאני שומעת דברים שהם בעיניי מזעזעים"

נשיאת בית המשפט העליון בדימוס דורית בייניש, תוקפת את הממשלה על הכוונה לחוקק את חוק החסינות ופסקת ההתגברות שתקשה על שופטי בג"ץ. בראיון לרשת ב' אמרה: "אני מוכרחה להגיד לצערי שזו כבר תקופה ארוכה שאני שומעת דברים שהם בעיניי מזעזעים, לומר שמערכת אכיפת החוק של מדינת ישראל מסמנת מטרות מטעמים פוליטיים ולכן חברי הכנסת, ראש ממשלה, צריכים להתגונן מפני המערכת, זה השיא השיאים של דברים שמטעים את הציבור".

"אני לא יודעת אפילו אם יש לציבור דברים לבדוק כמה דברי הבל ושקר מופצים כנגד המערכת. אין כאן עניין של פוליטיקה, כאן עובדים אנשים מסורים שעושים את עבודתם, יכול להיות שאין תיק, זה יתברר, יש שימוע, אם יהיה הליך משפטי גם שם זה יכול להתברר אני לא אומרת שאלה אמיתות מוחלטות אבל זה תפקידם שהם ממלאים בנאמנות".

"היועץ המשפטי לממשלה זה אחד התפקידים החשובים במערכת המשפט, פתאום הוא נהיה פקיד שמתנכל ומסמן למטרה את רה"מ זה פשוט דברים חסרי שחר, קשה לשמוע אותם, ובאמת הבוקר לא האמנתי למשמע אוזניי למרות שכך מטפטפים לציבור חודשים ארוכים שהמערכת מתנכלת שכל מי שיש נגדו הוא קורבן של סימון מטרה, ו'תופרים תיקים', הביטוי הזה, זה חסר שחר".

בייניש הוסיפה "אני רוצה לומר בצער שאם זה נכון וכנראה זה מסתמן שזה בא מכיוונו של רה"מ ואני חושבת שבאמת על פי השקפתו הוא לא אדם שרדף את מערכת המשפט. וכאן כנראה בגלל אינטרס אישי התהפך הגלגל ויש מסע חמור מאוד שמאשים באמת את מערכת המשפט שזו מערכת מפוארת שעבדה שנים באופן מקצועי וזכתה להרבה הערכה בארץ ובעולם, אני לא אומרת שהכול מושלם יכול להיות פס"ד מוטעה, אבל זאת סיבה להרוס את מה שבנו פה למעלה מ-70 שנה".

"בעיניי זה קרב קריטי, החשוב ביותר שיש לנו כיום. במדינת ישראל יש המון בעיות מטבע הדברים, כל מערכת הבחירות מכל הצדדים וגם היום אנחנו לא שמענו תכניות לתיקון מערכת בתי החולים והבריאות ששם שוכבים אנשים במסדרונות, לא להגנה מפני אלימות, לא להגנה מפני העובדה שפה נופלים בני אדם למוות בעת היותם עובדים בבניין, שום דבר לא קורה פה חוץ ממערכת המשפט שהורסת את המדינה. זה מתקבל על הדעת? לא ניתן להבין שיש כאן שיקולים אמיתיים. אלה שיקולים שאינני יודעת איך זה קרה, בתחושת רדיפה מוכן לשרוף את הכל".

בסיום הראיון התייחסה גם לנושא הדחייה בשימוע לרה"מ "כאן צריך לסמוך על היועמ"ש ועל פרקליט המדינה, אלה הגופים שמומחים ומכירים. אי אפשר לאיין את כל ההחלטות ע"י דחיות, ולזה אני רוצה לומר, זה מעורר שוב חשד שהחסינות היא כדי להשיג את החסינות וההתגברות הזאת על החלטת החסינות מוכנים להרוס את כל הכללים, זה חמור מאוד".