יו"ר 'ישראל ביתנו' תקף את נתניהו: "אם נצטרך ללכת לבחירות חוזרות זה אך ורק בגלל הליכוד שהתנהלה ביוהרה, בגישה הקלאסית של "יהיה בסדר". ממשלת 60 תהיה ממשלה חרדית ולא ממשלה ימנית, שתהפוך את ישראל למדינת הלכה"

לאחר כינוס ראשי הסיעות אמש בלעדיו וההחלטה על קידום ממשלת 60 מנדטים, יו"ר מפלגת ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן אמר הבוקר כי, "אם נצטרך ללכת לבחירות חוזרות זה אך ורק בגלל הליכוד, בגלל ניהול מו"מ קואליציוני כושל, ארוגנטי ורשלני. זה לא במקרה שעד לרגע זה לא נחתם שום הסכם עם אף מפלגה, ולא רק עם "ישראל ביתנו". זה לא במקרה שבפעם הראשונה מאז קום המדינה, מי שניצח בבחירות בצורה משכנעת לא מצליח להקים ממשלה".

עוד תקף את ראש הממשלה באופן אישי, "יצא לי לא פעם לנהל מו"מ קואליציונים, גם מטעם הליכוד וגם מול הליכוד, ואינני זוכר משהו שמתקרב למו"מ הנוכחי. למרות כל תמרור אזהרה אפשרי, מצד "ישראל ביתנו" ומצד השותפות האחרות, הליכוד התנהלה ביוהרה, בגישה הקלאסית של "יהיה בסדר"".

עוד הוסיף ופער את פיו נגד גדולי ישראל, "חוק הגיוס, לצערי הפך לסמל, בכל הנוגע לדת ומדינה, אבל הסמל הזה כולל בתוכו חרם צרכני על מפעל פיניציה בברכת האדמו"ר מגור, גשר יהודית ודו"ח ועדת ניסים בנושא הגיור שהוכנס עמוק עמוק לתוך המקפיא. לכן ממשלת 60 תהיה ממשלה חרדית ולא ממשלה ימנית, שבמקום לדאוג למדינה יהודית תהפוך את ישראל למדינת הלכה".

"עצתי לראש הממשלה בנימין נתניהו", מסיים מנהיג המפלגה בת החמישה מנדטים, "תפעיל לחץ על המפלגות החרדיות לעמוד בסיכום המקורי מהקדנציה הקודמת ולהשלים את חקיקת חוק הגיוס בקריאה שניה ושלישית באותו נוסח בדיוק כפי שעבר בקריאה ראשונה. בכל מקרה אנו לא נמליץ לנשיא המדינה על מועמד אחד מלבד נתניהו, ולכן האלטרנטיבה היחידה במידה והחוק לא יאושר היא בחירות חוזרות", סיים ואלי הרגיע מעט את נתניהו.

כזכור, אמש נפגשו במשרד ראש הממשלה בירושלים ראשי הסיעות שהמליצו על ראש הממשלה בנימין נתניהו, למעט יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. "ראשי הסיעות החליטו פה אחד כי יש להקים ללא דיחוי ממשלת ימין שתפעל לטובת כל אזרחי ישראל", נמסר בתום הפגישה על ידי דוברו של נתניהו.

על פי ההודעה של דוברו הפוליטי של ראש הממשלה, יונתן אוריך, "ראשי הסיעות החליטו פה אחד כי המועמד לראשות הממשלה הוא יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, כפי שהתחייבו לבוחריהם במערכת הבחירות וכפי שהמליצו על כך לנשיא, וכי המלצתם לא תשתנה בעד אף מועמד אחר".

"ראשי הסיעות קוראים ליו"ר "ישראל ביתנו", אביגדור ליברמן, לעמוד בהתחייבותו לבוחריו ולהצטרף לממשלת הימין ללא דיחוי – ולא לתת את ידו להקמת ממשלת שמאל". בפגישה השתתפו ראשי יהדות התורה יעקב ליצמן ומשה גפני, ראשי איחוד מפלגות הימין רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ ויו"ר כולנו השר משה כחלון.