ראש ממשלת בריטניה הכריזה על התפטרותה. מיי הודיעה שתתפטר ב-7 ביוני, אך תמשיך לכהן עד למציאת מחליפה מקרב חברי מפלגתה, מה שצפוי לארוך כחודשיים. מאות מיליוני האזרחים ב־28 מדינות האיחוד החלו לבחור את נציגיהם לפרלמנט

אחרי כמעט שלוש שנים בתפקיד ראש ממשלת בריטניה, שהחודשים האחרונים שבהן הוקדשו למאבקים עיקשים בניסיון להעביר את הסכם הברקזיט שגיבשה עם האיחוד האירופי, הכריזה הבוקר תרזה מיי כי היא פורשת מתפקידה. מיי לא תעזוב מיד אלא תגיש רשמית את התפטרותה ב-7 ביוני, ואז תמתין עד שמפלגתה השמרנית תבחר לה מחליף או מחליפה – תהליך שצפוי להתחיל ב-10 ביוני ועשוי להימשך כשישה שבועות.

מיי ציינה כי הודיעה על התפטרותה למלכה והוסיפה: "אני מרגישה תחושת החמצה גדולה שלא הצלחתי להוביל את הברקזיט. ברור לי שמי שיחליף אותי יהיה חייב למצוא הסכמה כללית בפרלמנט, שתגיע רק אם כל הצדדים יתפשרו מעט". היא אמרה בהמשך דבריה – "אני גאה בהתקדמות שהייתה בממלכה המאוחדת בשנים האחרונות, וזה היה כבוד גדול עבורי לשרת את המדינה שאני כל כך אוהב".

התפטרותה היא תוצאה של מרד נוסף במפלגה השמרנית בעקבות תוכנית הברקזיט החדשה שאותה רצתה להביא להצבעה בפרלמנט, אשר כוללת גם אפשרות של עריכת משאל עם נוסף על עזיבת האיחוד האירופי.

בינתיים מאות מיליוני אזרחים ב־28 מדינות האיחוד האירופי החלו אתמול לבחור את 750 נציגיהם לפרלמנט האירופי. מדובר בבחירות מסקרנות, העומדות בצל התחזקות הזרם הפופוליסטי והלאומני, בעיקר בשל התסכול ממדיניות ההגירה באיחוד וכן על רקע משבר הברקזיט.

ההצבעה התקיימה גם בבריטניה, שמחויבת להצביע לפרלמנט האירופי, כיוון שהיא עדיין חברה באיחוד בשל העיכוב ביישום הפרישה ממנו. עם זאת, אם הברקזיט יתבצע עד 30 ביוני, 70 הנבחרים הבריטים לא יצטרכו לתפוס את מושביהם עם פתיחת הפרלמנט החדש ב־2 ביולי. ההצבעות ברחבי היבשת יסתיימו ביום ראשון, והתוצאות יפורסמו באותו יום בחצות.