בהודעה שפרסם ח"כ בצלאל סמוטריץ' - חשף כי ראשי יהדות התורה הסכימו לפשרות מרחיקות לכת בחוק הגיוס. מנגד, בכיר בישראל ביתנו הגדיר את המו"מ ככושל בהיסטוריה וזאת לטענתו בעקבות הדרישות של הסיעות החרדיות בנושא הגיוס והשבת

בניסיון אחרון להציל את הקואליציה ובמטרה למנוע הליכה לבחירות, ח"כ בצלאל סמוטריץ' מבכירי איחוד מפלגות הימין חושף כי ראשי יהדות התורה הסכימו לפשרות מרחיקות לכת בחוק הגיוס.

בהודעה שפרסם, פנה ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן "אתמול נפגשנו כל ראשי הסיעות ולא הגעת. בוא ניפגש שוב כולנו במוצ"ש. מי שרוצה להקים ממשלה לא מנתק מגע ומתבצר על צמרות העצים אלא נכנס לחדר עם כולם, מדבר, מסביר, מתווכח, רב עד שייצא עשן לבן, ובסוף מגיע להבנות ולפשרות כמו שמקובל בכל נושא בפוליטיקה".

סמוטריץ' חשף "אתה יודע מצוין שהחרדים כבר הסכימו לפשרות וויתורים מרחיקי לכת מבחינתם כדי לבוא לקראתך ולהגיע להבנות למרות שזה מאוד קשה להם מול הרבנים והציבור. תעשה אתה את הצעד הקטן שלך ובוא כבר נקים ממשלת ימין טובה ונשרת את אזרחי ישראל עם כל הרפורמות החשובות שלנו בביטחון, במשפט ובהתיישבות".

מנגד, ליברמן השיב לו כי "מאז ומתמיד "ישראל ביתנו" מאמינה בעקרון של חיה ותן לחיות. אנחנו בעד מדינה יהודית, אנחנו נגד מדינת הלכה. בין מכירת חיסול של ממשלת ישראל לחרדים בניצוחו של נתניהו לבין הקמת ממשלת ימין אין שום דבר משותף. בהעברת 30 מיליון דולר לחמאס לרצועת עזה לאחר שיגורם של יותר מ-700 רקטות, בהמשך תשלומי הפרוטקשן ובחוסר אונים מול בלוני תבערה, הופכת הממשלה הנוכחית לממשלת כניעה. לי ולחבריי בסיעה יש דרך, יש מילה ויש רצון להקים ממשלת ימין
במעשים ולא בדיבורים".

בנוסף, בכיר בישראל ביתנו הגדיר את המו"מ ככושל בהיסטוריה וזאת לטענתו בעקבות הדרישות של הסיעות החרדיות בנושא הגיוס והשבת.