Yonatan Sindel/Flash90

ליברמן: "החרדים יכולים לצאת מההצבעה, כמו בקריאה הראשונה"

יו"ר 'ישראל ביתנו' מבטיח כי, "גם היום אנו אומרים באופן חד וברור שלא נמליץ על אף מועמד אחר לראשות הממשלה", אך מאיים כי, "הדרישה שלנו היא שחוק הגיוס בנוסח המקורי יעבור בקריאה שניה ושלישית. במידה ולא, נלך לבחירות חוזרות"

יו"ר 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן, ממשיך להתסיס את המערכת הפוליטית ואמר כי, "בימים האחרונים צמרת הליכוד תוקפת את "ישראל ביתנו" בטענה שהיא מונעת הקמת ממשלת ימין. ברצוני להזכיר לכולם, שגם במערכת הבחירות וגם לאחר הבחירות אמרנו באופן ברור ופומבי, שנתמוך אך ורק בנתניהו כמועמד לראשות הממשלה, וכך גם המלצנו לנשיא המדינה. את כל הפניות שקיבלנו מגורמים כאלו ואחרים, ללכת במסלולים אחרים, דחינו על הסף. גם היום אנו אומרים באופן חד וברור שלא נמליץ על אף מועמד אחר לראשות הממשלה".

"אבל ימין זה לא פולחן אישיות", תקף את נתניהו, "ימין אלו ערכים. שירות צבאי תמיד היה ערך עליון בתפיסת העולם של המחנה הלאומי. בנקודה הזו, לפני הבחירות, תוך כדי הבחירות וגם אחרי הבחירות הבהרנו, חדשות לבקרים, שלא נזוז מילימטר אחד מהנוסח המקורי של חוק הגיוס, כפי שעבר בהצבעה בכנסת בקריאה ראשונה".

ליברמן טען כי, "לא הכנסנו עזים חדשות, לא הערמנו קשיים ולא הפתענו בשום דבר חדש. נוסח החוק תואם במלואו עם נציגי המפלגות החרדיות, ומלבד אחד, כולם הסכימו לו. לכן, לא מובן מדוע במקום להפעיל לחץ על המפלגות החרדיות, ועל אותו אחד באופן ספציפי, בוחרים בליכוד להשמיץ את ישראל ביתנו".

"אנו לא מנהלים מו"מ עם החרדים, אנו מנהלים מו"מ עם הליכוד. הדרישה שלנו היא שבהסכם בינינו יופיע סעיף, שחוק הגיוס בנוסח המקורי יעבור בקריאה שניה ושלישית. מצדנו הח"כים החרדים יכולים לצאת מן האולם בזמן ההצבעה בדיוק כפי שעשו בהצבעה בקריאה הראשונה, אבל כל שאר מרכיבי הקואליציה חייבים להתחייב לתמוך בנוסח המקורי".

לסיום הוסיף להסיט ואמר כי, "באותו הרגע שזה יוסדר תקום ממשלת ימין אמיתית ולא ממשלה חרדית. ב"ישראל ביתנו" מאמינים בעיקרון של "חיה ותן לחיות". אנחנו בעד מדינה יהודית ונגד מדינת הלכה. לכן, קבלו את הצעתנו. במידה ולא, נלך לבחירות חוזרות. העם יכריע אם הוא רוצה ממשלת ימין או ממשלת חרדים".

ביום שישי מסרו ראשי 'יהדות התורה', סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן, ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני כי, "כל בר דעת מבין שאביגדור ליברמן אינו רוצה להשתתף בממשלת נתניהו, מסיבות שלו, ולכן הוא פרש מהממשלה לפני מספר חודשים ועתה הוא משתמש בחוק הגיוס כתירוץ, כשבמציאות הוא זה היחיד שלא מאפשר הקמת ממשלת ימין.

ליצמן וגפני הוסיפו כי, "לצערנו ליברמן אינו דובר אמת בנושא חוק הגיוס. בכנסת הקודמת אושר החוק בקריאה ראשונה והודענו מראש כי נבקש לעשות בו מספר שינויים לקראת הקריאה השניה והשלישית וכך היה בועדה שהכינה את החוק. זה היה הסיכום ולא שינינו כל עמדה בנושא".

"מאז ומעולם לא ביקשנו שתהיה כאן מדינת הלכה. לא הייתה דרישה כזאת מצד המפלגות הדתיות והחרדיות, אך אם לדבריו זה נכון, כיצד הוא רוצה להקים ממשלת ימין ללא החרדים עם מרץ וכחול לבן? אין כל היגיון בזה, אלא כנראה יש כאן רצון להפיל את נתניהו ולהקים ממשלת שמאל", תקפו הנציגים החרדים והוסיפו כי, "יהדות התורה המליצה על נתניהו להרכיב את הממשלה וקוראת לראשי הסיעות בימין להתכנס ולהשלים את הרכבת הקואליציה החדשה בהקדם".

3 תגובות

כל הזמן זה נראה לי ליברמן סוכן רוסי שפוטין באמת לא אוהב את ביבי הם יותר אוהבים את אירן ובגלל זה ליברמן רוצה להפיל את ביבי
זה מה שכתבתי כאן הם רק מה שאני חושב לעצמי אבל אין לי שום ראיה לזה

פשוט מאוד ליברמן רוצה ממשלה של כחול לבן עם חלק מהליכוד וכחלון בלי החרדים והוא יכול להצליח

אם החרדים לא יצביעו על חוק הגיוס
אז הוא לא יעבור

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן