בכירים ביהדות התורה מבהירים הערב כי ההצעה להיעדר מההצבעה על חוק הגיוס לא עומדת על הפרק: "זו לא אופציה מבחינתנו". עוד טענו: "הלכנו הכי רחוק בשבילו. הוא טיפס על עץ ולא מצליח לרדת ממנו. הוא רוצה בכוח להפיל ממשלת ימין"

בכירים ביהדות התורה דחו הערב (מוצאי שבת) את האפשרות שהציע יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן לפיה הם יצאו במהלך ההצבעה על חוק הגיוס ממליאת הכנסת וכך יאושר החוק ללא שינויים כפי שהוא דורש. "אמרנו בכנסת הקודמת שאם החוק יאושר בקריאה שניה ושלישית בנוסח הנוכחי המקורי שלו, לא נישאר בממשלה. זו לא אופציה מבחינתנו", צוטטו הבכירים ב'וואלה'.

לדבריהם, "ליברמן קיבל ארבעה מתוך חמישה תנאים שהוא הציב, שיואיל בטובו להתפשר בחוק הגיוס. אין חוק אחד בכנסת שנכנס ויוצא באותו נוסח. גם ליצמן, גפני ודרעי הביאו שורה ארוכה של דרישות במו"מ הקואליציוני, הם קיבלו הכל? לא. אז אפשר לבוא בטענות רק לליברמן. הדרישה שלנו מוכרת מאז ומתמיד".

ב'ישראל היום' דווח כי גורמים ביהדות התורה אומרים כי לא יסכימו לוותר בנושא חוק הגיוס, גם במחיר של בחירות. "אחרי ההודעות של איווט אין יותר על מה לדון. הלכנו הכי רחוק בשבילו. הוא טיפס על עץ ולא מצליח לרדת ממנו. אין חוק שלא עובר שינויים. ההתעקשות שלו לא ברורה. הוא רוצה בכוח להפיל ממשלת ימין".

ביהדות התורה אומרים כי טרם נקבעה פגישה עם נציגי הליכוד או הועבר להם פתרון שיוכלו להציג לאדמו"רים ולרבנים. בשל ההתפתחויות, צוות המו״מ של נתניהו (יריב לוין, נתן אשל, יונתן אוריך) הוזעק לישיבת חירום בקיסריה מייד עם צאת השבת. בתוך כך, בליכוד הודיעו הערב על פגישת משא ומתן שתתקיים מחר ב-12:00 עם הצוות של איחוד מפלגות הימין.

כזכור, ביום חמישי נפגשו במשרד ראש הממשלה בירושלים ראשי הסיעות שהמליצו על ראש הממשלה בנימין נתניהו, למעט יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. "ראשי הסיעות החליטו פה אחד כי יש להקים ללא דיחוי ממשלת ימין שתפעל לטובת כל אזרחי ישראל", נמסר בתום הפגישה על ידי דוברו של נתניהו.

על פי ההודעה של דוברו הפוליטי של ראש הממשלה, יונתן אוריך, "ראשי הסיעות החליטו פה אחד כי המועמד לראשות הממשלה הוא יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, כפי שהתחייבו לבוחריהם במערכת הבחירות וכפי שהמליצו על כך לנשיא, וכי המלצתם לא תשתנה בעד אף מועמד אחר".

"ראשי הסיעות קוראים ליו"ר "ישראל ביתנו", אביגדור ליברמן, לעמוד בהתחייבותו לבוחריו ולהצטרף לממשלת הימין ללא דיחוי – ולא לתת את ידו להקמת ממשלת שמאל". בפגישה השתתפו ראשי יהדות התורה יעקב ליצמן ומשה גפני, ראשי איחוד מפלגות הימין רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ ויו"ר כולנו השר משה כחלון.