ראש הממשלה בסרטון: "אני עושה עכשיו מאמץ אחרון להקים ממשלת ימין ולמנוע בחירות מיותרות" • בישיבת שרי הליכוד הציע נתניהו לשלב את כחלון בליכוד • שר בכיר בליכוד: "מסתמן שהכנסת תפוזר עד רביעי בלילה" • כל העדכונים מהמירוץ נגד הזמן

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הערב סרטון בו אמר כי, "אני עושה עכשיו מאמץ אחרון להקים ממשלת ימין ולמנוע בחירות מיותרות. אני הנחתי בפני השותפים הצעה לפתרון. הוא מבוסס על העקרונות שהצבא קבע ועל הנתונים שהצבא קבע – אין שום סיבה לדחות את זה. אני הולך להזמין הערב את כל ראשי המפלגות, אני רוצה לדבר איתם ולנסות יחד למנוע בחירות מיותרות", דברי נתניהו. מדובר הליכוד נמסר כי, הוזמנו כל ראשי הסיעות הממליצות אחד-אחד, לא ביחד. הפגישות במשרד רה"מ בירושלים החל מהשעה 17:30.

בינתיים, נתניהו נערך לבחירות ומתכוון להביא לאיחוד של 'כולנו' בליכוד. בישיבת שר הליכוד הבהיר כי, "נצטרך לרצ'רץ' את חברנו משה כחלון". ההצעה נתקלה בהתנגדות גדולה מצד השרים, השרה רגב אמרה שזו טעות והשר זאב אלקין העיר כי עלולה להיווצר בעיה משפטית בשילוב חכים מכולנו ברשימת הליכוד אם לא מבוצעים בה שינויים אחרים, שכן שילוב של ח"כים מכולנו ידחק חלק מהח"כים של הליכוד למקומות האחוריים ברשימה.

על פי דיווח ב'וואלה', נתניהו השיב למתנגדים והבהיר את ההגיון: "אם אתה לא נדיב לזה שאתה צריך אותו, אם אתה גרידי (תאב בצע) ורשע, אתה בעצם דוחף אותו למקום אחר". עוד אמר נתניהו בישיבה כי, אם אכן תתממש הכוונה ללכת לבחירות מוקדמות הוא מתכוון לרוץ באותה רשימה ולא לערוך פריימריז מחודשים בליכוד. "נצטרך להקפיא את המצב שאין פריימריז וצריך לדאוג לחברנו כחלון", אמר. רגב הביעה הסכמה להקפאת הרשימה שתמנע את ההתמודדות המתישה בפריימריז ואמרה "אסור לגעת – תעשה קופי פייסט".

שר בכיר במפלגת השלטון צוטט ב'ווינט' בתום הפגישה כי, "מסתמן שהכנסת תפוזר עד יום רביעי בלילה". בכירים בליכוד טענו כי נתניהו אינו מעוניין שנשיא המדינה ראובן ריבלין יעניק לח"כ אחר את המנדט להרכיב ממשלה, ולכן הוא מעוניין להקדים את הנשיא ולהכריז על פיזור הכנסת וקביעת תאריך חדש לבחירות. שרים בליכוד אמרו מיד לאחר שהסתיימה הישיבה כי "נתניהו נמצא באווירת בחירות".

ב'מעריב' דווח כי לדברי שר שנכח בישיבה, "האפשרות להגיע לנשיא ולהחזיר את המנדט כלל לא עלתה בשיחה". לדבריו, השר יריב לוין אמר במהלך הישיבה כי "מתחילת המשא ומתן היה רושם שליברמן לא רוצה באמת להצטרף לממשלה". ההחלטה לכנס את שרי הליכוד (בפעם הראשונה מאז החלה מערכת הבחירות) הגיעה לאחר שהשר אופיר אקוניס הציע בישיבת הממשלה שהגיע הזמן אולי לכנס את השרים.

בד בבד, הגיב ח"כ בצלאל סמוטריץ' להודעת הליכוד לפיה בכוונתו של ח"כ מיקי זוהר להעלות מחר להצבעה במליאה את חוק פיזור הכנסת בקריאה ראשונה. "יש מצבים שבהם זהירות מופלגת היא כן במקום", צייץ סמוטריץ' בחשבון הטוויטר שלו. "ההשתעשעות ברעיון הבחירות החוזרות היא משחק מסוכן באש, יותר מהדלקת מדורות ל"ג בעומר במזג אוויר של חמסין, והיא עלולה לצאת משליטה ולהביא לאובדן שלטון הימין. הציבור יעניש את מי שיטרפד בחוסר אחריות הקמת ממשלת ימין ויביא לבחירות מיותרות".