צילום: פלאש 90

ליברמן מתעקש ללכת לבחירות? "אין בכוונתנו לוותר על עמדתנו"

בישראל ביתנו דוחים את מתווה הפשרה: "הצעה שלנו מונחת על השולחן, פרסמנו אותה ברבים ואין בכוונתנו לוותר על עמדתנו העקרונית". עוד טענו: "כל האשמה על בחירות חוזרות היא על הליכוד ועל העומד בראשו. שנתניהו יילחץ את החרדים"

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

למרות הסכמת מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' למתווה הפשרה של שס והליכוד לפיו היעדים יקבעו על ידי הממשלה. ב'ישראל ביתנו' בראשות אביגדור ליברמן דוחים את חבל ההצלה האחרון ומובילים לבחירות. "הצעה שלנו מונחת על השולחן, פרסמנו אותה ברבים ואין בכוונתנו לוותר על עמדתנו העקרונית".

על פי הודעה המפלגה, "ההזמנות הערב למפגשים אישיים אצל רה"מ, כמו גם הודעה ממועצת גדולי התורה 10 דקות לפני מהדורות הערב – אלו שני צדדים של מהלך אחד הנועד להפעיל לחץ על ח"כ ליברמן".

"תכליתו של המהלך הוא לתפור את האשמה על ח"כ ליברמן ועל "ישראל ביתנו" כאשמים בבחירות חוזרות לכנסת. האמת שכל האשמה על בחירות חוזרות היא על הליכוד ועל העומד בראשו. לאחר ניסיון כושל להקים ממשלה בתנאים מיטביים היינו מצפים מרה"מ להפעיל לחץ על המפלגות החרדיות והרבנים העומדים מאחוריהן", לשון הודעת 'ישראל ביתנו'.

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' פנה ברשתות החברתיות ליו"ר ישראל ביתינו אביגדור ליברמן וכתב כי, "בניגוד להערכות שלך ושל רבים אחרים, כל המפלגות החרדיות, כולל אגודת ישראל, מתייצבות מאחורי הפשרה. עכשיו הכדור במגרש שלך. גלה אחריות ותן תשובה חיובית עוד הערב ויאללה בוא נקים ממשלת ימין טובה ונשנה את העולם".

"פוליטיקה היא אומנות של פשרות ואתה יודע את זה מצוין. אתה בוודאי רואה כמו כולנו את ההתנגדות הגדולה בשמאל למהלכי הממשלה המסתמנים ואין סימן טוב מזה לנכונותם ונחיצותם. אל תעמיד בסיכון את כל הרפורמות האלה. טרפוד הסיכוי להקמת ממשלת ימין וסיכון המשך שלטון הימין הוא צעד חסר אחריות ואל תעשה אותו", סיים סמוטריץ'.

מהליכוד נמסר הערב אחרי כינוס המועצת כי, "מועצת גדולי התורה קיבלה לפני זמן קצר את מתווה רה״מ בעניין חוק הגיוס. זאת פריצת דרך שמאפשרת להשלים את חוק הגיוס. כעת הכדור עבר לאביגדור ליברמן – אם יסכים, יש ממשלת ימין עוד הערב".

על פי ההצעה שאושרה על ידי גדולי ישראל, חוק הגיוס שגיבש משרד הביטחון בתקופת אביגדור ליברמן יאושר בכנסת ללא טבלת יעדי הגיוס המופיעה בו, אך הממשלה תאשר במקביל את אותה טבלה. בפועל אם יעדי הגיוס יאושרו במקביל בהחלטת ממשלה, הרי שתהיה לממשלה אפשרות לשלוט בהן בעתיד. בכיר בליכוד אמר הערב: "הכדור עבר לאביגדור ליברמן – אם יסכים, יש ממשלת ימין עוד הערב".

לפי גורם פוליטי, ליברמן התנגד להצעה זו אך ההנחה במערכת הפוליטית היא כי אם כל הסיעות החרדיות יביעו עליה הסכמה גורפת, יהיה ניתן להפעיל עליו לחץ שכן החוק יאושר ללא שינויים לפי דרישתו. ליברמן התנגד להצעה דומה משום ש"זה מרוקן את החוק מתוכן" ובשלב זה, כך לפי גורם פוליטי, מתנגד להצעה זו.

2 תגובות

בשר חזירים בשבת במסעדה באשדוד ………
איזה לב טמא נהיה לו .

הכול בשביל שהחרדים היצביהו לו בירשלים לרשות העיר………….

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell