יו"ר ישראל ביתנו נפגש לאחרונה פעמיים עם שרת המשפטים • בסקר שנערך לאחרונה מקבלים השניים עשרה מנדטים • ליברמן "אשמח לרוץ בבחירות הבאות יחד עם איילת שקד" • גורם בישראל ביתנו: "הפגישות הן הסיבה שליברמן לא חושש מבחירות"

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ושרת המשפטים איילת שקד נפגשו פעמיים בשבועיים האחרונים ודנו בנושאים פוליטיים, כך דווח הערב (ראשון) ב'חדשות 13', על פי מקורות המקורבים לפרטים. יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר הערב ל'כאן חדשות' כי, "אשמח לרוץ בבחירות הבאות יחד עם איילת שקד".

הפגישה הראשונה בין השניים נערכה, על פי הדיווח, בערב יום העצמאות, במסיבה בביתו של איש הנדל"ן ברק רוזן, ובמהלכה השניים שוחחו ארוכות באירוע. מי שנכח במקום היה בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, יאיר, שתצפת על הפגישה. הפגישה השנייה הייתה לפני כשבועיים, הפעם בארבע עיניים. בשתי הפגישות הן שוחחו בנושאים פוליטיים.

גורם בישראל ביתנו אמר כי הפגישות בין שקד לליברמן הן אחת הסיבות לכך שהאחרון אינו חושש ללכת לבחירות. אחד התרחישים שמוזכרים במערכת הפוליטית הוא חבירה של ליברמן ושקד לרשימה אחת. גורמים בסביבת שקד טענו כי היא וליברמן מיודדים מאוד כבר תקופה ארוכה ונפגשו פעמים רבות בעבר ביחידות, אך הוסיפו בכל מקרה פניה לליכוד.

במקביל לכך, סקר שערך גורם פוליטי בחן תרחיש של ליברמן ושקד יחד, ועל פי אותו הסקר מפלגה משותפת של השניים זוכה ל-10 מנדטים, פי שניים מכמות המנדטים שברשות ישראל ביתנו כיום, ויותר מכמות המנדטים של מפלגתו של ליברמן יחד עם מפלגתה של שקד, הימין החדש, שכזכור לא עברה את אחוז החסימה בבחירות האחרונות.

מלשכת שרת המשפטים נמסר כי "השרה אכן נפגשה עם ליברמן לפני כמה שבועות, אך הנושא של ריצה משותפת בבחירות לא היה על הפרק". מלשכת ליברמן נמסר: "ח"כ אביגדור ליברמן נפגש עם שרת המשפטים היוצאת איילת שקד ביום העצמאות. הם החליפו כמה מילים בנוכחות של עשרות אנשים ותו לא".