המועמד החרדי בבלגיה ניצח: "אהיה כאן גם בשביל אלה שלא בחרו בי"

המועמד, זאב מיכאל פרייליך, נבחר הלילה לפרלמנט ויהיה חבר הפרלמנט היהודי הראשון בהיסטוריה ששומר תורה ומצוות. "החדשות הטובות הם שאני היהודי החרדי הראשון שנכנס לפרלמנט הבלגי. אני אהיה כאן בשביל כל עם ישראל"

ניצחון ליהדות החרדית בבלגיה: המועמד החרדי לפרלמנט זכה הלילה במספר קולות הנדרשים בבחירות המקומיות ויהפוך לחבר הפרלמנט היהודי הראשון בהיסטוריה ששומר תורה ומצוות. המועמד, זאב מיכאל פרייליך, שזכה לתמיכת חסידות בעלזא, נכנס לפרלמנט כחלק מרשימת מפלגת הימין NVA שזכתה ב-25 מושבים מתוך ה-150 בפרלמנט.

בהודעת מיוחדת שפרסם אמש לאחר פרסום התוצאות אמר כי, "כאן זאבי פרייליך, החדשות הטובות הם שאני היהודי החרדי הראשון שנכנס לפרלמנט הבלגי. אני רוצה להודות לכל מי שבחר בי, אני אהיה כאן לכולם, גם בשביל אלה שלא בחרו בי וגם בשביל אלה שכן בחרו, אני אהיה כאן בשביל כל עם ישראל".

לפני פתיחת הקלפיות אתמול פרסם הודעה מיוחדת לחברי הקהילה החרדית באנטוורפן בו התחייב כי, "כל מי ששאל, אני מבהיר, דיברתי עם הרבנים, הרב אהרן שיף שליט"א – אב בית של מחזיקי הדת, הרב דוד משה ליברמן – אב בית של שומרי הדת, והתחייבתי להם שבכל נושא שקשור ליהדות, לחינוך, לשחיטה, וכדו', אני אשב איתם ואתייעץ ואשמע מהם איך אני צריך לפעול".

זו תהיה הפעם הראשונה בהיסטוריה שבה יכהן יהודי שומר תורה ומצוות בפרלמנט הבלגי. במהלך השנים כיהנו מספר יהודים שאינם שומרי תורה ומצוות כחברי פרלמנט בבלגיה, אך לא פעלו לייצג את האינטרסים של הקהל החרדי. כיודע, באנטוורפן שבבלגיה קיימת הקהילה החרדית מגדולות באירופה.

פרייליך, שעובד כבר למעלה מעשור בתקשורת, היה עורך בכיר באתר היהודי 'אקטואליה יהודית' וכן במגזין יהודי שיוצא מדי חודש. במהלך השנים הפך בפועל לדובר הקהילה היהודית בכלי התקשורת הכלליים במדינה, ופניו נראו יותר ויותר על המסכים של הטלוויזיה הבלגית, כשהוא מסביר את עמדת הקהילה היהודית בנושאים שונים שעל סדר היום, דוגמת סערת איסור השחיטה שהחל לאחרונה במדינה.

בשיחה שקיים בעבר עם כותב השורות הסביר פרייליך כי לדעתו, לנוכח המצב המחמיר ביחס לצורכי הקהילה החרדית בבלגיה, היה צורך בכניסת חבר פרלמנט שומר תורה ומצוות שיפעל וישתדל בנושאים האלה. "איסור השחיטה שנכנס לאחרונה לתוקף הוא רק ההתחלה, יש דיבורים על איסור ברית מילה וכן ניסיון להתנכל למוסדות הלימוד החרדיים". לדבריו, יש לו יתרון בכך שפניו מוכרות כבר בציבור ויכול להיות פופולרי גם בקרב הציבור הלא יהודי.

פרייליך דוחה את הטענות שהתמודדת במפלגה ימנית קיצונית ומסביר כי זו המפלגה המתאימה ביותר בשבילו. "רוב החרדים באנטוורפן, מצביעים ל-NVA, זו המפלגה שהכי מייצגת את צורכי הקהילה החרדית והיהודית בבלגיה. אחרי שהיה הפיגוע לפני מספר שנים במוזיאון היהודי בבריסל, הם הובילו את הדרישה למיגון בתי הכנסת והמרכזיים היהודיים וכן להצבת אבטחה על חשבון המדינה". לדבריו, "גם ביחס לישראל, המפלגה תמכה בישראל ובזכותה להגן על עצמה, בזמן שמפלגות השמאל קידמו גינויים לישראל, ה-NVA פעל לעצור את זה".

2 תגובות

נא להוריד את הפוסט הזאת

כל הרבנים וכל הקהילות היה נגדו …

דעת הקהל הכללי בעיר בפירוש נגדו.
הוא נחיתי ביהדותו, יוריד את הכיפה… עסוק בלהגן על קהילת התועבה…. ומתייג את החרדים תמיד כקיצונים 'אולטרה אורטודוקסים'.
אם כאלה חברים מי צריך שונאים…

אני דר באנטווערפען וזה אמת כולם היו נגדו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *