במהלך כנס רבנים בציונות הדתית בשבוע שעבר טענו מספר רבנים כי עדיף לציונות הדתית לדרוש את תיק הדתות ולא את תיק המשפטים. על פי גורמים שנכחו בשיחה יו"ר איחוד הימין, רפי פרץ טען כי אין סיכוי לדרוש זאת כיוון שזאת הדרישה של ש"ס

ביקורת חריפה מצד רבנים בציונות הדתית על דרישת איחוד מפלגות הימין לקבל את תיק המשפטים. בכנס רבנים בכירים עם ראשי הבית היהודי בשבוע שעבר בירושלים, טענו חלק מהרבנים כי על חבר הכנסת סמוטריץ' לוותר על דרישתו הבלתי מתפשרת לקבל את תיק המשפטים. כך על פי דיווח בגלי צה"ל.

במהלך הכנס בשבוע שעבר חלק מהרבנים טענו שעדיף לציונות הדתית לדרוש את תיק הדתות ולא את תיק המשפטים. על פי גורמים שנכחו בשיחה יו"ר איחוד הימין, רפי פרץ טען כי אין סיכוי לדרוש זאת כיוון שזאת אחת הדרישות המרכזיות של מפלגת ש"ס וכי השר דרעי לא יוותר.

בראיון לפני מספר ימים אמר סמוטריץ', "אנחנו עומדים על דרישתנו לקבל את תיק החינוך והמשפטים ותקראו לי לריאיון בעוד שבוע. אני מעריך שתורכב ממשלה, זו הדרישה הצודקת והמוסרית ובשונה ממפלגת 'כולנו', אנחנו חמישה מנדטים ולכן אנחנו כן לשון מאזניים, וכל מה שאנו רוצים זה להמשיך להחזיק בתיק החינוך והמשפטים".

ח"כ סמוטריץ' אמר בתגובה לדיווח בגלי צהל: "איחוד מפלגות הימין, על כל חבריה, תומכים בדרישותינו לתיקי החינוך והמשפטים וזוכים לתמיכה מכל רבני הציונות הדתית". מלשכת פרץ לא נמסרה תגובה.