Yonatan Sindel/Flash90

ליברמן: "נתמוך בפיזור הכנסת – איומים נותנים לי יותר מוטיבציה" • צפו

יו"ר 'ישראל ביתנו' ניצל את ישיבת סיעתו להסית נגד המגזר החרדי: "אנחנו נגד מדינת הלכה". על המו"מ: "כישלון מחפיר שלא היה מקום המדינה. הדגשנו שאין לנו כוונה להתבטל בפני הליכוד או לוותר על העקרונות שלנו" • וגם: מכחיש מגעים עם שקד

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

יו"ר 'ישראל ביתנו' ח"כ אביגדור ליברמן הצהיר היום בפתח ישיבת סיעה כי יתמוך בהצעה לפיזור הכנסת: "אין לנו בעיה שהליכוד יביא חוק לפיזור הכנסת – אנחנו נתמוך. גם המפגשים המבוהלים שראש הממשלה עושה בימים האחרונים עם ראשי הסיעות, כל זה נועד רק להפעיל לחץ על אביגדור ליברמן, אבל אתם בוודאי יודעים – כמה שיותר מאיימים ולוחצים עליי, זה הופך ליותר מעניין ונותן לי יותר מוטיבציה", אמר.

"הנרטיב ששמעתי מדוברי הליכוד שמנסים להחדיר לתודעת האזרחים היא שלא מדובר בהתנגדות עקרונית, אלא סגירת חשבונות, ומדובר במאבק אישי ביני ובין ראש הממשלה. ברצוני להזכיר שגם אחרי הפרישה מהממשלה, הייתי היחיד שאמר שהוא לא יתנגד לנתניהו גם אחרי כתב אישום. הבטחנו להמליץ על נתניהו כראש הממשלה, וכך גם עשינו. בחודש האחרון, מאז התכנסות הכנסת, התבקשנו לתמוך בהצעת חוק לביטול מגבלת השרים, ולתמוך במועמד הליכוד למבקר ותמכנו. גם כשנשאלנו אם יש אופציה שנתמוך במועמד אחר – ענינו בשלילה".

עוד תקף את הליכוד, "ההאשמות שישראל ביתנו מונעת הקמת ממשלת ימין מכסות על השיכלון המחפיר שלה היה כמותו מאז הקמת המדינה. אני לא זוכר פעם אחת שמי שניצח בבחירות באופן כל כך נחרץ לא מצליח לגבש הסכם קואליציוני עם אף שותף. במקום להודות בכישלון, מנסים לגלגל את זה על מישהו. מדובר על ממשלת הלכה נטו, ואנחנו לא פרטנרים לממשלת הלכה".

יו"ר ישראל ביתנו הדגיש בדבריו כי נפגש עם איילת שקד כמה פעמים וכי הוא מעריך אותה, אך הכחיש כי ירוצו יחדיו בבחירות הבאות. גם את השמועות באשר למגעים עם לפיד דחה. ליברמן ציין כי לדעתו מפלגות הימין "צריכות להיות חילוניות וליברליות" והדגיש כי הוא מקווה ש"בבחירות הקרובות הצופה החילוני יבוא ויצביע". הוא ציין כי לשיטתו בחירות חוזרות יהיו זולות יותר מן ההסכמים הקואליציוניים וקינח עוד קצת הסתה ואמר: "אצל הציבור החרדי יש 120% הצבעה".

"זה לא רק חוק הגיוס", המשיך ליברמן להסית. "תסתכלו מה קורה כאן עם מפעל הזכוכית בירוחם, גשר יהודית בתל אביב, והדרישה להפסיק מכירת כרטיסים בשבת בגן החיות התנ"כי. אנחנו נגד מדינת הלכה ומאמינים בחיה ותן לחיות. בפועל, מה שמפריד בסופו של דבר בין הקמת ממשלה להליכה לבחירות, היא הנכונות של החרדים".

לדברי ליברמן, "אנחנו מתנגדים להעברת יעדי הגיוס להחלטת ממשלה, כי כך בדיוק ביטלו את מתווה הכותל – באמצעות החלטת ממשלה שכונסה מעכשיו לעכשיו. לכן אנחנו דורשים חקיקה. זה תהליך רציני. אי אפשר לבטל את זה מעכשיו לעכשיו. ולכן אנו עומדים על כך שכל נושא הגיוס יעבור בכנסת".

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי ליברמן: "ראשי כל הסיעות הממליצות מודיעים שברגע שליברמן יחתום על הסכם קואליציוני, יושלמו ההסכמים הקואליציוניים עם כל יתר המפלגות – על סמך ההבנות שכבר הושגו. אנחנו מזמינים את ליברמן להצטרף עוד היום ולא לתת את ידו להפלת ממשלת ימין".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell