צילום: דוברות הבית הלבן

טראמפ: "מקווה שהקואליציה תסדר, לי ולביבי יש עוד הרבה מה לעשות"

נשיא ארצות הברית התייחס למשבר בהרכבת הקואליציה של ידידו בישראל: "מקווה שהדברים יסתדרו עם הרכבת הקואליציה בישראל ואני וביבי נוכל להמשיך בברית בין ארצות הברית לישראל שחזקה יותר מתמיד. יש עוד הרבה מה לעשות"

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • האברך שדאג לעשרות משפחות במצוקה נפטר מהמחלה

  תוכן מקודם


טראמפ מתייחס לשאלה של מיכל רשף שליחת כאן חדשות, לפני החלטת היועמ"ש על נתניהו.

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ התייחס הערב בחשבון הטוויטר למשבר בהרכבת הקואליציה בישראל: "מקווה שהדברים יסתדרו עם הרכבת הקואליציה בישראל ואני וביבי (כך נוהג נשיא ארצות הברית לכנות את ידידו ועמיתו הישראלי, ח.ג.) נוכל להמשיך בברית בין ארצות הברית לישראל שחזקה יותר מתמיד. יש עוד הרבה מה לעשות", חתם הנשיא המנהיג אמריקאי.

כזכור, בשבוע שעבר חשפה וושינגטון את מה שהיא תיארה כשלב הראשון בתכנית השלום שמגבש ממשלו של הנשיא טראמפ. במסגרת "עסקת המאה" תתקיים בסוף החודש הבא בבחריין פסגה כלכלית תחת הכותרת "שלום למען שגשוג". מטרת הוועידה היא עידוד השקעה בשטחים הפלסטיניים.

גם בזירה האיראנית לא שקט, טראמפ הצהיר מוקדם יותר היום כי עסקה עם איראן בנוגע לגרעין שלה היא אפשרית. "אני באמת מאמין שאיראן רוצה לעשות עסקה, ואני חושב שזה מאוד חכם מצד, אני באמת מאמין שזה יכול לקרות", אמר הנשיא האמרקאי. "יש לאיראן סיכוי להפוך למדינה נהדרת עם אותה הנהגה", אמר טראמפ, שהוסיף: "אנחנו לא מחפש שינוי משטר – אנחנו רק רוצים שלא תחזיק בנשקים גרעיניים".

לאחר ניצחון נתניהו בבחירות כתב הנשיא טראמפ כי זה "סימן טוב לשלום". הנשיא אמר לעיתונאים, "אני רוצה לברך את נתניהו. נראה שהוא זכה במרוץ הצמוד בצורה טובה. ביבי הוא בעל ברית מעולה, הוא חבר. אני רוצה לברך אותו". טראמפ אף הוסיף והתייחס לתכנית השלום למזרח התיכון שעתידה להתפרסם בקרוב: "כולם אומרים שאי אפשר להשיג שלום במזרח התיכון. אני רוצה להגיד לכם – אני חושב שיש לנו סיכוי ועכשיו יש לנו סיכוי יותר טוב כשנתניהו ניצח".

לאחר מכן התקשר הנשיא טראמפ לברך נתניהו מהמטוס הנשיאותי. על פי הודעת הליכוד, "הנשיא טראמפ בירך בחום את ראש הממשלה נתניהו ואת העם בישראל". נתניהו הודה לטראמפ על התמיכה האדירה בישראל, כולל ההכרה בירושלים ובגולן, וכן על העמדה האיתנה מול המשטר האיראני הכוללת את החלטת הנשיא משלשום נגד משמרות המהפכה של איראן. עוד נמסר כי, "שני המנהיגים חזרו והביעו הערכה על הידידות העמוקה ביניהם ובין המדינות. השניים סיכמו להמשיך לעבוד יחד בשנים הקרובות באופן הדוק למען ישראל וארה"ב".

לפני הבחירות התייחס טראמפ למצב בישראל, בנאום באירוע של הקהילה היהודית הרפובליקנית בלאס וגאס אמר, "המרוץ יהיה צמוד". עוד הוסיף הנשיא האמריקני כי גם נתניהו וגם גנץ – "שניהם אנשים טובים". במהלך הנאום פנה הנשיא לקהל הנוכחים באירוע והתעניין: "איך מתקדם המרוץ לראשות הממשלה בישראל?". בשלב זה רבים בקהל התחילו לצעוק "ביבי", אז השיב להם הנשיא האמריקני כי להערכתו "הבחירות יהיו צמודות" והוסיף כי "מדובר בשני אנשים טובים" – כשהוא מתכוון לרה"מ נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell