צילום: Matty Stern/U.S. Embassy Jerusalem

ברקע משבר הקמת הממשלה: קושנר יבקר בישראל לקידום את 'עסקת המאה'

כצעד מקדים לסדנה הכלכלית שתיערך בחודש הבא בבחריין. יגיע חתנו של טראמפ, ג'ארד קושנר, יחד עם השליח המיוחד למזה"ת ג'ייסון גרינבלט וכן שליח הממשל בנושא איראן בריאן הוק. השלושה יבקרו גם בירדן ובמרוקו

ג'ארד קושנר, חתנו נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וראש צוות השלום של הבית הלבן, יגיע השבוע לביקור קצר בירושלים. בניסיון לקדם את עסקת המאה. לפי גורם בבית הלבן קושנר יבקר בירושלים, ירדן ומרוקו בין ה-27 במאי עד ה-31 במאי. במסגרת ביקורו באזור, ייפגש קושנר עם ראש הממשלה נתניהו.

יחד עם קושנר יגיעו לישראל גם יועץ הנשיא טראמפ לענייני המזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט וכן שליח הממשל בנושא איראן בריאן הוק. השלושה ייפגשו עם ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו. הביקור של השלושה בישראל מתקיים לקראת כינוס הסדנה הכלכלית בבחריין בחודש הבא.

בביקורם בירדן ינסו השלושה לשכנע את המלך עבדאללה להשתתף בסדנה הכלכלית שמארגנת ארצות הברית בחודש הבא בבחריין, חרף לחצים כבדים של הפלסטינים על מדינות ערב להחרים אותה. לסדנה שאמורה לעסוק בחלק הכלכלי של תוכנית השלום של הנשיא טראמפ, הוזמנה גם ישראל.

תוכנית השלום שזכתה גם לשם "עסקת המאה", אמורה להתפרסם לאחר סיום הרמדאן וחג שבועות. לא ברור עדיין כיצד תנהג ארה"ב אם יתקיימו בחירות בישראל האם יפרסמו את התוכנית בכל מקרה, או שיחליטו לדחות את פרסומה עד לאחר הרכבת הממשלה בישראל, משמע לא לפני חודש נובמבר-דצמבר השנה.

היום פורסם כי כחלק מהניסיונות של נתניהו להשפיע על ליבו של ליברמן להיכנס לממשלה, פעלו גורמים מטעם ראש הממשלה כדי שאנשיו של הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ יתערבו במשא ומתן הקואליציוני וינסו להגיע לליברמן. אותם גורמים טענו בראיון למעריב כי שמעו היטב את ההצהרה של נתניהו, ש"השתמש בטראמפ", כלשונם, כסיבה לכינון הממשלה, והחליטו כי זו יכולה להיות הדרך להפעיל על ליברמן לחץ להיכנס לממשלה מתוך "אחריות לאומית".

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ התייחס אמש בחשבון הטוויטר למשבר בהרכבת הקואליציה בישראל: "מקווה שהדברים יסתדרו עם הרכבת הקואליציה בישראל ואני וביבי נוכל להמשיך בברית בין ארצות הברית לישראל שחזקה יותר מתמיד. יש עוד הרבה מה לעשות", חתם הנשיא המנהיג אמריקאי.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *