ארדן מתחייב: "אעקוב באופן אישי לוודא שהלקחים יופקו במלואם"

במענה למכתב של ח"כ אייכלר הגיב השר לביטחון הפנים גלעד ארדן כי, "בהתאם להנחייתי המידית, משטרת ישראל החלה בבדיקת האירוע לעומק". אייכלר ל'חדשות JDN': "שום תשובה אינה מספקת עד להשעיית השוטרים המעורבים בשטח" • פרסום ראשון

במענה לפניית ח"כ ישראל אייכלר שדרש את השעייתם של השוטרים המכים מירושלים, השיב השר לביטחון פנים גלעד ארדן: "גם אני כמוך נחשפתי לאירוע המזעזע וקורע הלב, במהלכו נעצר צעיר בעל מוגבלות שהוכה ודימם. בהתאם להנחייתי המידית, משטרת ישראל החלה בבדיקת האירוע לעומק".

השר הממונה מתחייב במכתב לאייכלר שהגיע לידי 'חדשות JDN' כי, "בכוונתי לעקוב באופן אישי ולוודא ושהלקחים מהאירוע הקשה יופקו במלואם. האירוע נבדק כעת במחלקה לחקירות שוטרים, מתוקף תפקידה. ההחלטה הינה החלטה משפטית עצמאית של מח"ש כגוף חוקר".

בתגובה למענה השר, אמר ח"כ אייכלר לארדן כי, "אני מקווה כי אכן תעקוב ולא תרפה עד לבירור העניין. שום תשובה אינה מספקת עד להשעיית השוטרים המעורבים בשטח".

למחרת האירוע מסר ארדן כי, "עודכנתי שמשטרת ישראל, בהתאם להנחייתי המיידית, החלה בבדיקת האירוע לעומק ונציגי פיקוד המשטרה נפגשו עם הנהלת עמותת 'שיח סוד' והתחייבו שמשטרת ישראל תבצע בדיקה מקיפה של התנהלות ותפקוד השוטרים באירוע. בכוונתי לעקוב ולוודא אישית שכך יעשה ושהלקחים מהאירוע הקשה יופקו במלואם. ראוי להדגיש כי הצעיר שוחרר ברגע שהובן מצבו על ידי המפקדים בשטח".

כזכור, ח"כ ישראל איילכר התייחס במליאת הכנסת לסרטון המזעזע מהכאת הנער המיוחד בירושלים, "בשבוע שעבר פורסם סרטון וידאו שהרעיד כל לב בן אנוש. בסרטון נראה נער חרדי מוגבל בשכלו מוכה באכזריות על ידי קבוצת שוטרים עד כדי שדמו ניגר על הארץ. הדם על פניו וזעקתו נשמעו מסוף העולם ועד סופו".

בדברים אותם הפנה גם לשר לביטחון הפנים הוסיף כי, "הארץ רעשה וגעשה. הרשתות החברתיות זעקו את כאבו של הנער הקורא נואשות לאמו, אך עד כה השוטרים לא הושעו, המפקדים לא הודחו. השוטרים והשוטרות המסתירות את זכות הצילום של אזרחים מוכים לא הוצבו אל עמד הקלון. לא צריך להיות חוקר דגול על מנת לעמוד על זהות השוטרים המכים. התמונות ברורות, והסרטון מדבר בעד עצמו".

"אני מניח שזועזעת כמוני, אך עד כה למיטב ידיעתי השוטרים המכים והשוטרות מבצעות פשע השנאה והאלימות נגד הנער, טרם הועמדו לדין והם עדיין בשירות סדיר במשטרת ישראל ומסוכנים לציבור. אין מילים שיכולות לתאר את הזעם העצור בתוך כל לב יהודי למראה האכזריות הבלתי נתפסת הזו ונשגב מבינתי כיצד אפשר לעבור על כך לסדר היום".

במכתב ששיגר לשר ארדן הממונה על המשטר כתב אייכלר כי, "אבקש את תשובתך באשר להשעייתם המידית של כל השוטרים והשוטרות המעורבים, עד שיתברר האחראי לפשע המחריד. אחרת הם מכתימים את כלל השוטרים בכתם האלימות השלטונית".

4 תגובות

אינני מבין מדוע כולם מדברים על כך שהוכה ילד חריג. גם אם זה בן אדם שפוי עם אייקיו הכי גבוה בעולם, לא צריך להכות בני אדם כמו חיות טרף בפרט שהוא פחות מגיל 18, אבל גם אם הוא בן 30, מה אנחנו בסוריה או בסודן??? וכולם שכחו את הסיפור שארע שבוע קודם שהכו אמא חרדית משכונת רמות בי-ם שהגנה על בנה הקטן, תוך כדי ביזוי גס וחוסר צניעות משווע, ואכמ"ל. שומו שמיים. אני מתפלא נורא על העסקונה….

תשובה מתחמקת

ברור לי שאם זה היה ערבי כל השוטרים שם היו כבר מזמן מושעים ועולים למשפט.

כבר היו צריכים להעמיד את השוטרים הבזויים האלה לדין פלילי. הכאת קטין חסר ישע.
פושעים. והשר ארדן איתם ביחד.
תקימו לכם מאפייה משטרתית מאורגנת.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *